Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Dantų tiesinimas breketai

Atnaujinta: 2022 13 sausio, 10:36

Netaisyklingas dantukų augimas – tai aktuali problema, su kuria susiduriama jau nuo vaikystės. Nuo šiol galima tai pakeisti ir padėti dantims augti taisyklingai. Dantų breketai ištiesina dantis bei padeda atgauti gražią šypseną. Tiesūs dantys svarbūs ne tik dėl gražios išvaizdos, bet taip pat padeda išvengti daugelio burnos ligų, todėl svarbu pasirūpinti savo grožiu bei sveikata jau šiandien.

Nešioti dantų breketus paprasta ir patogu

Dantims tiesinti dažniausiai naudojami dantų breketai. Kai kurie žmonės baiminasi, jog juos nešiodami atrodys neišvaizdžiai, vengia šypsotis. Modernėjant technologijoms galima nešioti mažiau pastebimus, tačiau ne ką mažiau kokybiškus breketus.

Breketai – tai viena populiariausių dantims skirtų tiesinimo priemonių. Jie nešiojami priklausomai nuo paciento būklės – dažniausiai nuo 1 iki 3 metų. Juos lengva užfiksuoti ant dantų paviršiaus ir, pasibaigus gydymo laikotarpiui, nuimti.

Dantų breketų rūšys

Dantų tiesinimasPanevėžyje įsikūrusioje klinikoje galima įsigyti šiuos breketus:

  • metalinius;
  • keramikinius;
  • skaidrius / safyrinius;
  • self-ligation breketų sistemų.

Jeigu metaliniai breketai kelia Jums diskomfortą, galite įsigyti skaidrius, beveik nematomus breketus. Jų nešiojimas – tai vienas efektyviausių būdų ištiesinti dantis bei įgauti taisyklingą sąkandį. Ankstyvame amžiuje dantys yra greičiau ir lengviau ištiesinami, todėl svarbu pasirūpinti savo vaikais, kad jų dantukai vystytųsi tinkamai. Klinikoje dirbantys ortodontologai turi didelę darbo su vaikais patirtį, kantriai bei rūpestingai aptarnauja mažuosius pacientus. Breketus nėra per vėlu nešioti ir suaugusiems – jie padeda palaikyti tinkamą burnos higieną, tiesina dantis.

Beligatūriniai breketai

Tai – iš metalo lydinių gaminami breketai, kurie turi daugiau privalumų nei įprasti tradiciniai. Šie breketai užtikrina retesnius vizitus pas ortodontą ir greitesnį tiesinimą. Dėvint beligatūrinius breketus lengviau valyti dantis, nes nėra reikalingas papildomas lanko fiksavimas. Tai puikus variantas užsienyje gyvenantiems ir mažiau laiko turintiems žmonėms, kuriems dažni vizitai pas ortodontą nėra įmanomi.

Keramikiniai breketai

Šis dantų tiesinimo būdas įgauna vis didesnį populiarumą. Keramikinius breketus renkasi žmonės, siekiantys dantis gydytis kuo mažiau pastebimu būdu, nes jų spalva sutampa su Jūsų natūralia dantų spalva. Keramikiniai breketai tinka visam dantų lankui, tačiau dažnai jie dedami tik ant priekinių dantų, o ant mažiau pastebimų – šoninių – dantų ortodontai deda įprastus metalinius breketus.

Kodėl dantų tiesinimui verta rinktis breketus?

Tiesūs dantys atrodo gražiai, todėl galite drąsiai bei plačiai šypsotis. Tačiau tiesinti dantis naudinga ne vien dėl išvaizdos – tai taip pat naudinga burnos ertmės sveikatai. Moksliniais tyrimais yra nustatyta, jog žmogaus burnos ertmėje kas dieną kaupiasi milijonai įvairiausių bakterijų, ypač tarpuose tarp netaisyklingai suaugusių dantų. Kai dantys per tankiai glaudžiasi vienas prie kito, susikaupia daugiau apnašų, o tai gali sukelti apydančio ligų riziką, imti kraujuoti dantenos. Dantų breketai gali padėti išvengti šių problemų.

Kaip vyksta gydymas dantų breketais?

Sumontavus breketus keletą dienų dar gali paskaudėti dantis. Jeigu jaučiate didesnį skausmą, kreipkitės į gydytoją. Labai svarbu kruopščiai valyti dantis, nes breketuose kaupiasi maisto likučiai. Jeigu breketas atsifiksavo, būtina kuo greičiau kreiptis į ortodontologą, nes kitu atveju dantys gali vėl imti augti netaisyklingai ir ilgiau užtruks gydymas.

Pirmuoju gydymo etapu dantys būna tiesinami breketais, tai užtrunka maždaug nuo pusantrų iki dvejų metų. Antrasis etapas užima dar porą metų. Jo metu ištiesinti dantys stabilizuojami plokštelėmis ar vielutėmis. Nenešiojant plokštelių jau tiesesniais tapę dantys greitai gali vėl prarasti reikiamą formą, todėl svarbu atsakingai vykdyti visas gydytojų rekomendacijas ir neskubėti anksčiau laiko pačiam nutraukti gydymo.

Kilus klausimams kreipkitės į gydytojus. Mūsų klinikoje dirbantys patyrę ortodontologai padės Jums ir užtikrins rūpestį bei efektyvų gydymą.

Paslaugų, apmokamų PSDF biudžeto lėšomis sąrašą rasite čia

Rezervuokite laiką odontologijos klinikoje Vivus Sanus!