Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Echoskopija

Echoskopija yra greitas ir patikimas tyrimo metodas, galintis padėti išsiaiškinti įvairių negalavimų priežastis. Tai modernus vidaus organų tyrimas, suteikiantis gydymui itin reikšmingos informacijos. Įvairių organų echoskopija rekomenduojama ir profilaktiškai ar jaučiant tam tikrus simptomus. Šis metodas leidžia anksti diagnozuoti pakitimus ir pritaikyti efektyvų gydymą. Echoskopija mūsų klinikoje atliekama tiek su siuntimu, tiek be jo, taip pat galima ir skubi paslauga.

Echoskopijos tyrimas – kas tai?

Nors daugelis pacientų daugmaž žino, kas tai yra echoskopija, apie šį tyrimą kyla ir nemažai klausimų. Svarbu žinoti, kad echoskopija yra ultragarso tyrimas, todėl jos metu naudojamos ultragarso bangos. Jų baimintis nereikia, nes tyrimas nesukelia skausmo ir yra visiškai saugus.
Tyrimo metu naudojama speciali įranga. Echoskopo daviklis yra priglaudžiamas prie odos, pateptos vandens pagrindo geliu, ir braukiamas ties tiriamo organo zona. Taip ultragarso bangos pasiekia organą ir atsispindėjusios grįžta – tai principas, kuris leidžia suformuoti vidaus organo vaizdą ir atlikti apžiūrą. Echoskopijos tyrimus atlieka ir vertina gydytojai.

Kam ir kada rekomenduojama atlikti ultragarso tyrimą?

Dažniausiai echoskopiją gydytojai rekomenduoja atlikti pacientams, turintiems tam tikrų nusiskundimų dėl sveikatos: kai kamuoja skausmas, užčiuopiamas darinys. Tyrimas taip pat yra atliekamas siekiant įvertinti pakitimus ar stebėti jų dinamiką, vertinti gydymo efektyvumą. Echoskopija leidžia nustatyti navikinius pakitimus, kurių pacientai dažniausiai nejaučia.

Įvairių vidaus organų diagnostika gali būti naudojama ir tais atvejais, kai stinga duomenų tiksliai diagnozei. Vyresnio amžiaus žmonėms echoskopija rekomenduojama ir profilaktiškai. Nuo 40 metų amžiaus kartą per metus rekomenduojama atlikti pilną echoskopinį tyrimą – tokiu būdu anksti galima pastebėti įvairus pakitimus.

Moterims dažnai kyla klausimas, kada geriausia daryti krūtų echoskopiją. Periodinė krūtų echoskopija yra rekomenduojama moterims, sulaukusioms 40 metų, tačiau įtariant pakitimus ji gali būti atliekama ir jaunesnio amžiaus pacientėms. Svarbu užčiuopus gumbelį ar sukietėjimą nedelsti ir kreiptis į gydytojus. Profilaktinė krūtų echoskopija yra mokama, tačiau gali laiku apsaugoti nuo vėžinių susirgimų.

Pagrindiniai echoskopinio tyrimo privalumai

Ultragarsiniai tyrimai pasižymi daugybe privalumų ir yra labai naudingi atliekant vidaus organų tyrimus, taip pat ir nėštumo metu. Jau daugelį metų medicinoje naudojami echoskopiniai tyrimai yra visiškai saugūs ir efektyvūs. Dėl to echoskopija yra naudojama ir nėštumo metu, sergant įvairiomis ligomis. Šis tyrimas gali būti naudojamas tiek diagnozavimui, tiek ir gydymo progreso stebėsenai.
Echoskopija dažnai trunka vos keletą minučių ir suteikia patikimų duomenų. Tyrimo trukmė priklauso nuo tiriamo organo ir paciento pasiruošimo procedūrai.

Kokių organų būklę vertina echoskopuotojai?

Echoskopuotojai echoskopu (ultragarsu) tiria ir vertina įvairių organų būklę, nustato patologinius mažojo dubens, skydliaukės, sąnarių, pilvo organų, širdies pakitimus. Per pilną echoskopinį tyrimą moterims yra tikrinama skydliaukė, krūtys, kepenys, tulžies pūslė, kasa, blužnis, inkstai, šlapimo pūslė, aorta. Vyrams tiriama skydliaukė, kepenys, tulžies pūslė, kasa, blužnis, inkstai, šlapimo pūslė, aorta, prostata. Taip pat galimas ir atskiras pavienių vidaus organų tyrimas, echoskopija naudojama ir kraujagyslių, limfmazgių, minkštųjų audinių, sąnarių, galvos kraujagyslių tyrimams. Plačiau aptarkime svarbiausius ultragarso tyrimus.

Mažojo dubens

Mažojo dubens echoskopija apima kiaušidžių, kiaušintakių, gimdos tyrimą. Šį tyrimą moterims rekomenduojama atlikti kartą per metus, pirmojoje menstruacijų ciklo pusėje arba iš karto po jų. Tyrimas leidžia nustatyti vėžinius susirgimus, pastebėti cistas. Laiku diagnozuoti pakitimai ir gydymas leidžia išsaugoti sveikatą.

Skydliaukės

Skydliaukė yra stambi endokrininė liauka, kuri atsakinga už įvairių hormonų gamybą. Echoskopinio tyrimo metu gali būti nustatomi šios liaukos pakitimai, išvešėjimas ar padidėjimas. Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus yra pritaikomas efektyvus gydymas.

Sąnarių

Sąnarių echoskopija leidžia matyti pakitimus sąnario kremzlėje ir kituose audiniuose, nustatyti, ar sąnaryje yra skysčio ir koks jo kiekis. Pacientams sąnarių echoskopija gali būti skiriama siekiant įvertinti kelio, čiurnos, pečių sąnarių pažeidimus ar sausgyslių ir kremzlių pakitimus.

Pilvo organų

Pilvo organų echoskopijos metu yra tiriami vidaus organai: kasa, tulžies pūslė, kepenys, blužnis, pilvo aorta, inkstai, šlapimo pūslė. Tyrimo metu taip pat vertinami limfmazgiai ir laisvo skysčio pilve kiekis. Apžiūrimi organai, vertinamas jų dydis, struktūra, pakitimai, papildomi dariniai.

Širdies

Širdies echoskopija, dar vadinama kardioechoskopija, padeda diagnozuoti širdies ir kraujagyslių ligas. Tai efektyvus metodas nustatyti ir įvertinti širdies raumens pakitimus, pajėgumą ir kt.

Kaip pasiruošti echoskopijos tyrimui?

Pasiruošimas echoskopijos tyrimui priklauso nuo to, koks organas bus tiriamas. Bendruoju atveju rekomenduojama 6 valandas iki tyrimo nevalgyti ir nevartoti skysčių. Taip pat rekomenduojama iš vakaro nevalgyti raugintų, miltinių produktų, o tik lengvai užkąsti.
Ruošiantis inkstų ar šlapimo pūslės echoskopijai, likus 2 val. iki tyrimo reikėtų išgerti apie 1,5 litro negazuoto vandens ir nesišlapinti – atvykti tyrimui su pilna šlapimo pūsle. Jei tiriami tik inkstai ir šlapimo pūslė, badauti nereikia, nes skrandžio sritis nėra tiriama.
Tiek atliekant prostatos, tiek gimdos echoskopiją, į tyrimą rekomenduojama atvykti pilna šlapimo pūsle. Jei pacientui sunku ilgai išlaikyti šlapimą, apie tai jis turėtų informuoti gydytoją.

Kiek kainuoja echoskopijos tyrimas?

Vertinant bendrai, echoskopijos tyrimai nėra brangūs, tačiau suteikia itin daug svarbios informacijos. Tyrimų kaina skiriasi priklausomai nuo tiriamų organų: pilvo organų echoskopijos kaina siekia 40 eurų, o atskirų organų tyrimai kainuoja pigiau. Vidaus organų echoskopijos kaina, tyrimus darant atskirai, yra didesnė, todėl atlikti pilną echoskopijos tyrimą. Jo kaina siekia 80 eurų, tačiau tyrimo metu yra tikrinami visi svarbiausi vidaus organai.

Norite užsiregistruoti echoskopijos tyrimui Panevėžyje? Susisiekite su mumis!