Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Kardiologo konsultacija

Širdies ir kraujagyslių ligos yra rimtas negalavimas, su kuriuo dažnai susiduria pacientai. Tiek vyrams, tiek moterims svarbu pasirūpinti savo sveikata, o laiku suteikta kardiologo konsultacija gali padėti išsaugoti ne tik sveikatą, bet ir gyvybę. Nors kardiologija yra labai svarbi medicinos sritis, pacientams vis dar kyla daug klausimų, todėl kviečiame daugiau sužinoti apie šią sritį ir pasitikrinti sveikatą mūsų klinikoje Panevėžyje.

Kas yra kardiologas?

Lietuva priklauso padidintos širdies ir kraujagyslių ligų rizikos zonai, todėl šiai sveikatos sričiai verta skirti daugiau dėmesio. Kardiologas yra gydytojas, kurio veiklos sritis – kardiovaskulinės sistemos ligų gydymas ir diagnostika. Gydytojas gali paskirti ir atlikti reikalingus tyrimus, patarti, kaip pakeisti gyvenseną, kad jaustumėtės gerai ir išvengtumėte širdies ligų.
Savalaikė gydytojo kardiologo konsultacija yra labai svarbi, nes gali užkirsti kelią rimtiems širdies ir kraujagyslių ligų padariniams. Lietuvoje su šiomis ligomis dažniau susiduria vyrai, tačiau profilaktinę patikrą taip pat verta atlikti ir moterims.

Ką gali diagnozuoti kardiologas?

Kardiologai pirmiausia patikrina ligos istoriją ir atlieka fizinę apžiūrą, kurios metu yra matuojamas kraujospūdis. Kai kurios ligos gali būti diagnozuojamos pagal simptomus, o kitoms reikia papildomų tyrimų. Gydytojas gali skirti EKG, laboratorinius kraujo tyrimus, fizinio pajėgumo matavimus, širdies echoskopiją, vidaus organų tyrimus.
Kardiologai diagnozuoja tokias ligas ir sutrikimus kaip:

  • miokardo infarktas;
  • širdies nepakankamumas;
  • hipertenzija;
  • aritmija;
  • širdies vožtuvų sutrikimai;
  • širdies infekcinės ligos.

Dažniausios kardiologinės ligos

Vertinant bendrai, kardiologinės ligos yra gana dažnos. Dažnai diagnozuojama hipertenzija, aritmija, kiek rečiau – miokardo infarktas, širdies nepakankamumas ir kitos širdies ar kraujagyslių ligos. Kai kuriais atvejais reikalinga skubi pagalba, todėl kardiologo konsultacija susiduriant su rizikos veiksniais yra labai rekomenduojama. Širdies ir kraujagyslių ligų riziką didina tokie veiksniai kaip rūkymas ir alkoholio vartojimas, aukštas kraujospūdis, riebalų kiekio kraujyje pakitimai, mažas fizinis aktyvumas, dažnas persivalgymas, nutukimas, cukrinis diabetas, ilgalaikis stresas.

Kiek kainuoja gydytojo kardiologo konsultacija?

Privati konsultacija kainuoja keliasdešimt eurų, tačiau į ją galima registruotis ir be siuntimo. Atsižvelgiant į širdies ir kraujagyslių ligų riziką, konsultacijos kaina yra nedidelė – ji gali užkirsti kelią rimtoms sveikatos problemoms ar net išsaugoti gyvybę.
Mūsų klinikoje dirba geri aukštos kvalifikacijos gydytojai kardiologai. Norėdami sužinoti, kiek kainuoja privatūs vizitai, susisiekite su mūsų klinika nurodytais kontaktais.