Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Odos biopsija

Odos biopsija yra tas terminas, kurio pacientai tikrai nenori išgirsti gydytojo kabinete. Tačiau tam, kad būtų patvirtinta ar paneigta viena iš nemalonių diagnozių, šią procedūrą privalu tam tikrais atvejais atlikti. Odos biopsija vadinama procedūra, kurios metu tiriamos ląstelės arba audiniai, o tam chirurginės intervencijos būdu paimamas pažeistos odos gabalėlis, kuris siunčiamas į laboratoriją detaliam ištyrimui. Mūsų klinikoje Panevėžyje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie savo darbe naudoja modernią įrangą ir kitas priemones. Užtikriname profesionalumą atliekant šią procedūrą.

Kada taikoma odos biopsijos procedūra?

atliekama odos biopsijaDažnas žino, jog odos biopsija naudojama onkologiniams ir ne tik odos susirgimams patvirtinti arba diagnozei atmesti. Biopsija pasirenkama tada, kai diagnozė yra neaiški. O juk tikrai pasitaiko, kad vien apžiūrėjus pacientą identifikuoti ligą gali būti sudėtinga, todėl reikalingas papildomas detalus ištyrimas. O biopsijos metu specialiai paruošus odos gabalėlį jis apžiūrimas mikroskopu.

Dermatologas odos biopsiją paprastai skiria tada, kai odoje atsiranda tam tikrų pakitimų, kai reikia darinį pašalinti.

Procedūra padeda diagnozuoti tokias ligas kaip melanoma, odos limfoma, bazinių ląstelių karcinoma, žvynelinė, pūslinis pemfigoidas ir kitas odos ligas.

Gali būti atliekama galvos, veido ar bet kurios kitos kūno vietos, kurios odoje yra pakitimų, biopsija.

Odos biopsijos rūšys

Skiriamos trys šios procedūros rūšys:

  • Perforacinė. Patogi, operatyvi, paliekanti tik labai nedidelę žaizdelę, nereikia siūlių. Kai kuriais atvejais gali reikėti daugiau nei vienos procedūros. Odos gabalėlio skersmuo – apie 2–6 mm.
  • Skutamoji. Pasirenkama įtariant tik paviršinį odos sluoksnį apimančią ligą. Procedūrai naudojamas skutimo peiliukas arba skalpelis. Žaizdelė nedidelė, savaime sugyjanti, nereikalingos siūlės.
  • Incizinė. Šis būdas pasirenkamas, kai procedūrai reikia didesnio odos gabalėlio. Naudojamas skalpelis, reikalingas siuvimas.

Kuris variantas aktualus konkrečiam pacientui, nustato gydytojas po apžiūros.

Kaip pasiruošti odos biopsijos procedūrai?

odos biopsijos procedūraSpecialus pasiruošimas šiam tyrimui nereikalingas. Tačiau jei turite klausimų, nedvejokite – mūsų specialistai išsamiai atsakys, suteiks reikiamos informacijos.

Jei manote, kad galite būti alergiškas kokiems nors vietinę nejautrą sukeliantiems vaistams, apie tai informuokite specialistą prieš procedūrą.

Kaip atliekama odos biopsija?

Kadangi procedūra chirurginė, tai naudojami vietiniai nuskausminamieji – jie prieš procedūrą suleidžiami į tą sritį, iš kurios bus imama oda. Nuskausminamiesiems pradėjus veikti bus atlikta odos gabalėlio paėmimo procedūra, kurios metu jaučiamas spaudimas. Pastarasis nėra stiprus, tačiau tai gana sąlyginis dalykas – vieniems jaučiamas minimalus spaudimas, o jautresni pacientai jaučia didesnį.

Yra keli būdai, kaip imamas odos lopinėlis tyrimui:

  • Paviršiaus nuskutimas. Nuskausminama, odos paviršius tyrimui nuskutamas.
  • Prakalo biopsija. Nuskausminama, specialiu įrankiu sukamaisiais judesiais paimama odos dalis, kuri bus naudojama tyrimui.
  • Iškirpimas. Nuskausminama ir skalpeliu paimama odos dalis tyrimui.

Po odos biopsijos procedūros

Priklausomai nuo to, kokia odos biopsijos rūšis buvo pasirinkta, žaizdelę po procedūros gali reikėti siūti.

Bet kuriuo atveju toje vietoje, kur buvo paimta oda, uždedamas tvarstis, kuris turės būti kelias paras. Kartą per parą jį privalu pakeisti.

Svarbu! Procedūros vietos parą negalima šlapinti!

Ar odos biopsija yra skausminga?

Odos biopsijos procedūra nėra skausminga, todėl jei ją atliekant pajusite skausmą, būtinai turite apie tai pasakyti procedūrą atliekančiam specialistui. Kaip jau minėjome, nedidelis spaudimas – normalus pojūtis šios procedūros metu.

Odos biopsijos kaina

Procedūra Kaina (eurais)
Odos ar darinio biopsija 65.00 – 95.00