Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Papilomų šalinimas lazeriu

Mūsų klinikos kolektyvas Panevėžyje didžiuojasi, galėdamas pasiūlyti platų, estetinį diskomfortą sukeliančių odos darinių naikinimo spektrą. Lazerinė dermatologija yra mūsų stiprybė ir galime suteikti visų Jus kamuojamų odos problemų sprendimo būdus: pradedant nepageidaujamų plaukelių šalinimu lazeriu, baigiant gerybiniais ir piktybiniais odos navikais – apgamais, karpomis ar papilomomis. 

Papilomos – kas tai?

Papilomos, kaip ir karpos, yra žmogaus papilomos viruso sukeltas odos susirgimas. Šie odos dariniai atpažįstami kaip nedidelės, minkštos, odos spalvos išaugėlės, pakibusios ant kojelės. Jos linkusios atsirasti kūno linkiuose, kur didesnė trintis ir labiau prakaituojama (drėgnoje terpėje žmogaus papilomos virusas lengvai plinta) – pažastyse, po krūtimis, kirkšnyse, kaklo raukšlėse, akies linkyje ar pilvo srityje – ant liemens. Užsikrėsti ŽPV galima viešose laisvalaikio leidimo vietose vaikštant basomis, dalijantis rankšluosčiais ar kitais asmeniniais daiktais, pasikasius nešvariomis rankomis. Virusas labiau kimba esant paviršiniams odos pažeidimams, dideliam odos išsausėjimui. Tad šaltasis metų periodas yra šio viruso itin mėgstamas. Žiemos sezono metu pasireiškia visuotinis imuniteto susilpnėjimas – dažnesnės peršalimo ligos, nuo šalčio sausėjanti ir skilinėjanti rankų oda.

Kada rekomenduojama šalinti papilomas?

Pradinėje stadijoje nepašalintos papilomos yra linkusios greitai plisti. Tai nėra maloniausias estetinis vaizdas, keliantis psichologinį diskomfortą tiek pačiam pacientui, tiek jo artimiesiems. Taip pat, jomis lengva užkrėsti kitus.

Dėl savo lokacijos, papilomos dažnai trukdo nešiojant kaklo papuošalus, dėvint kelnes aukštu liemeniu, segint liemenėlę ar skutantis. Pažeidus ataugėlę gali atsirasti kraujingų ar pūlingų išskyrų, net menkam nešvarumui patekus ant žaizdelės gali kilti odos infekcija. Nors papilomos yra traktuojamos kaip nepavojingos, tačiau nuolatinis odos dirginimas gali didinti vėžinių ląstelių atsiradimo riziką. Be abejo, įsisenėjusios, apleistos papilomos gali kamuoti ištisus mėnesius, metus. Joms išsikerojus gali reikėti kombinuoto gydymo būdo ar netgi medicininių preparatų pagalbos. Lengviausia pašalinti, kol papilomos dar yra mažos. Kuo didesnė papiloma užauga, tuo sudėtingesnė jos šalinimo operacija. Todėl svarbu kreiptis į savo srities specialistą, tik jis gali tiksliai diagnozuoti odos darinį, parinkti būtent Jums tinkamą individualų odos problemos sprendimo būdą.

Kada procedūra nerekomenduojama?

Lazeriu šalinti papilomas galima visose kūno ar veido vietose – net nuo akies voko. Taip pat ši procedūra atliekama visoms amžiaus grupėms – tiek moterims, tiek vyrams bei vaikams.

Vienintelė išimtis – šios procedūros nerekomenduojama atlikti nėštumo metu. Lazerinio papilomų gydymo negalima atlikti ir jei duotuoju metu yra tam tikros uždegiminės odos reakcijos, infekcijos.

Kaip pasiruošti papilomų šalinimui lazeriu?

Papilomos yra linkusios vėl ir vėl ataugti. Tad norint jų išties atsikratyti – reikėtų palaikyti stiprią imuninės sistemos veiklą. Tai yra viskas, kaip galite pasiruošti šiai procedūrai. Taip pat, mėnesį laiko prieš papilomų šalinimą lazeriu reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, nesilankyti soliariumuose. Prieš atlikdamas procedūrą, gydytojas dermatologas įsitikina darinio diagnoze – atlieka išsamią dermatoskopiją, patikrina darinio struktūrą. Papilomų šalinimas lazeriu atliekamas greitai ir neskausmingai. Jei Jūsų skausmo pakantumo slenkstis esti itin žemas, gydytojas suleidžia vietinių anestetikų. Visiškas odos atsistatymas po procedūros numatomas 1 – 2 savaičių bėgyje.

Ko nerekomenduojama daryti po procedūros?

Svarbu laikytis visų gydytojo dermatologo nurodytų rekomendacijų, lokaliai naudoti paskirtą antibakterinį tepalą, esant poreikiui laiku pakeisti pleistrą ar tvarstį, tai atliekant nepamiršti rankų higienos. Po papildomo naikinimo lazeriniu būdu, būtina keletą savaičių vengti saulės, soliariumų, nerekomenduojama naudoti stiprių rūgštinių kosmetikos priemonių. Negalima draskyti po procedūros atsiradusių šašelių, jie turi nukristi savaime, iš žaizdelės gali sunktis pūliai. Gydytą vietą reikėtų palaikyti sterilią ir sausą – tokios sąlygos užtikrina greičiausią gijimą, mažiausią recidyvo riziką, minimalų odos estetinį pokytį.

Jei papilomos vis atauga, tai – ne lazerinio gydymo neveiksmingumas, o sutrikusi imuninė sistema, kadangi šio odos susirgimo sukėlėjas yra virusas. Šiems odos dariniams grįžus, nerekomenduojama imtis liaudiškų būdų ir papilomas šalinti pačiam – kyla infekcijų, alergijų ar netgi rimtų sužalojimų rizika. Patartina iš karto kreiptis į Vivus Sanus klinikos registratūrą pakartotiniam dermatologo vizitui.

Papilomų šalinimo lazeriu kaina

Procedūra Kaina (eurais)
Papilomo šalinimas Nuo 25.00

 

Užsukite pas mus į kliniką – suteiksime išsamią konsultaciją apie paslaugas ir ko galima tikėtis po jų. Mus rasite Panevėžyje, Paliūniškio g. 2C. Taip pat, jeigu turite klausimų, kviečiame užpildyti formą mūsų svetainėje, kontaktų puslapyje.