Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Nemigos gydymas

Atnaujinta: 2023 24 sausio, 12:43

Nemigos gydymas, atliekant elektroterapinę stimuliaciją, su Alpha-Stim technologija. Tai kliniškai patikrintas ir saugus gydymas audiovizualinės relaksacijos būdu, kuris yra visiškai saugus, nesukelia jokio šalutinio poveikio ar priklausomybės. Dažnu atveju tai puiki alternatyva gydymui vaistais. Gydymo procedūra yra greita ir neskausminga. Rezultatas dažniausiai yra jaučiamas jau po pirmos procedūros, bet ilgalaikiam poveikiui užtikrinti rekomenduojamas pilnas gydymo kursas, kuris trunka keturias savaites.

 

Miego sutrikimas

Nemiga yra toks sutrikimas, dėl kurio žmogui yra sunku užmigti atsigulus miego poilsiui vakare arba prabudus naktį, taip pat, kai atsiranda prabudimai per anksti ryte. Tai gali išsivystyti į lėtinę nemigą, kuri gali stipriai paveikti žmogaus gyvenimą. Dėl miego trūkumo atsiranda nuovargis, sumažėja darbingumas, prastėja nuotaika. Lėtinė nemiga diagnozuojama surenkant informaciją apie ligos pradžią ir eigą, vartojamus vaistus ir kitas ligas, kuriomis pacientas persirgo ar nuo kurių gydosi šiuo metu.

Nemigos gydymas audiovizualinės relaksacijos būdu rekomenduojamas esant tokiems simptomams, kaip:

  • Sunkumai užmigti (neužmiegama 10 min. ir ilgiau)
  • Dažnai prabundama naktį
  • Nubundama per anksti ryte (dar nesuskambėjus žadintuvui)
  • Dienos metu jaučiamas nuovargis ir mieguistumas
  • Sumažėjęs dėmesingumas, jaučiamas išsiblaškymo efektas
  • Atsiradęs dirglumas ir agresyvumas

 

Kodėl svarbu gerai išsimiegoti

Optimaliai sveikatos būklei palaikyti labai svarbi gilaus miego trukmė. Kiekvienam žmogui ji gali būti skirtinga, bet esant miego trūkumui, iš karto yra jaučiamas nuovargis ir mieguistumas dar nesibaigus dienai.  Miego metu organizmas pailsi ir atgauna energiją. Jis yra labai svarbus mūsų imuninei sistemai, nes esant miego trūkumui žmogus tampa mažiau atsparus įvairioms ligoms, ypač virusinėms. Miego metu imuninėje sistemoje yra gaminami baltymai, vadinami citokinais, kurie yra labai svarbūs kovojant su infekcijomis. Jeigu Jums pasireiškia miego sutrikimai, labai svarbu, kad kuo greičiau būtų pradėtas nemigos gydymas.

 

Patarimai gerai miego kokybei palaikyti

  • Labai svarbus pasiruošimas miegui: porą valandų prieš miegą neužsiimti sunkesne fizine veikla, taip pat nevalgyti.
  • Kambario, kuriame miegate, temperatūra turi būti 18-21 °C.
  • Svarbu miegoti ant kokybiško, patogaus čiužinio, kuris yra pritaikytas pagal Jūsų fiziologinius duomenis.
  • Vietoje televizoriaus žiūrėjimo prieš miegą, geriau rinkitės paskaityti knygą arba paklausyti ramios muzikos.
  • Stenkitės visada nueiti miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu, kad palaikyti vienodą ritmą.

 

Alternatyvus nemigos gydymo būdas

Statistiniai duomenys rodo, kad kiekvienais metais miego sutrikimais skundžiasi vis daugiau žmonių. Dėl to pastaruoju metu išaugo ir vaistų nuo nemigos vartojimas. Didelė dalis vaistų turi šalutinius poveikius, todėl galbūt Jums verta išbandyti ir alternatyvias gydymo priemones, kaip audiovizualinė relaksacija su elektroterapine stimuliacija – tai būdas išvengti visų šalutinių poveikių, kurie atsiranda gydantis vaistais.

 

Nemigos gydymas