Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Dantų tiesinimas

Atnaujinta: 2021 20 rugpjūčio, 05:35

Dantų tiesinimas

Svajojate apie gražią šypseną? Vienas pagrindinių tokios šypsenos atributų – tiesūs dantys. Tokia šypsena gali suteikti daugiau pasitikėjimo savimi bei pagerinti visą Jūsų įvaizdį. Ar žinojote, kad net 60 proc. darbdavių kreipia dėmesį į tai, kaip mes atrodome, o ne tik tai, ką mokame atlikti? Vieno darbdavių tyrimo metu paaiškėjo, kad net 18 proc. jų nesutvarkytus dantis įvardino kaip vieną pagrindinių ieškančiųjų darbo išvaizdos trūkumų. Visi mes norime atrodyti kuo geriau, tačiau kartais norint pasiekti šį tikslą reikia įdėti nemažai pastangų. Profesionaliai atliktas dantų tiesinimas padės Jums jaustis daug patogiau tiek kasdieninėse situacijose, tiek darbe. Juk šypsomės kiekvieną dieną! Panevėžyje įsikūrusi Vivus Sanus odontologų ekspertų komanda pasiruošusi Jums padėti sukurti tobulą šypseną.

Dantų tiesinimas – ne tik gražiai šypsenai

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės tiesina dantis – noras atrodyti estetiškiau. Tačiau tiesūs dantys ne tik estetinis privalumas, tai gali naudinga ir kitose situacijose:

  • Švaresnė burnos ertmė. Jūsų burnoje yra milijonai rūšių įvairiausių bakterijų, kurios gali sukelti dantų netekimą ar blogą kvapą. Netaisyklingai išsidėstę, o ypač vienas su kitu per daug besiliečiantys dantys – puiki terpė veistis tokioms bakterijoms. Dantų tiesinimas pagerins kraujotaką dantenose, o dėl to jos taps mažiau jautrios bei atsparesnės ligoms.
  • Mažesnė apydančio ligų rizika. Kuomet vienas dantis per daug glaudžiasi prie kito, daug sunkiau juos efektyviai bei švariai nuvalyti. Kuo daugiau apnašų, tuo didesnė apydančio ligų rizika. Vienas tokios ligos požymių – kraujuojančios dantenos.
  • Mažesnė širdies ligų rizika. Tyrimais nustatyta, kad žmonės, kenčiantys nuo apydančio problemų, turi 24-35 proc. didesnę riziką susirgti širdies ligomis. Kodėl? Todėl, kad tiek dantenų, tiek širdies bei kraujotakos sistemos ligos yra susijusios su panašiomis bakterijomis bei uždegiminiais procesais visame kūne.

Taigi, nevenkite odontologinių procedūrų, jeigu norite džiaugtis puikia sveikata!

Dantų tiesinimo būdai:

  1. Tiesinimas breketaisBreketai. Tai bene populiariausias ir plačiausiai naudojamas būdas ištiesinti dantis. Breketai dažniausiai gaminami iš metalo, užfiksuojami ant dantų paviršiaus, o nuimami tik tada, kai pasibaigia gydymo terminas. Jo trukmė gali būti nuo 1 iki 3 metų. Mūsų klinikoje Panevėžyje naudojami šios breketų rūšys: metaliniai, keramikiniai, skaidrūs/safyriniai breketai bei „Self-ligation“ breketų sistema.
  2. Plokštelės. Šis būdas mobilus, jo pagrindas pagamintas iš plastmasės, kuri tvirtinama prie gomurio kartu su metaliniu lankeliu pritvirtinimui prie dantų. Tiesinimas plokštele labiausiai tinkamas 7-12 metų vaikams, nes jas gana lengva prižiūrėti. Taip pat tokių metų vaikams dar nesunkiai pataisomos dantų sąkandžio problemos.

Be šių pagrindinių dantų tiesinimo būdų dar galima paminėti pasyvaus periodo užlaikymui skirtas kapas, plokšteles, aparatą (reteinerį) bei funkcinius aparatus skirtus laikyti žandikaulį tam tikroje padėtyje, kol įvyksta jo augimas.

3 mitai apie dantų tiesinimą:

  1. Paprastas odontologas gali ištiesinti dantis. Tai iš dalies mitas, kadangi ortodontai turi daugiau patirties būtent šioje srityje, dėl ko suteikta pagalba bus daug profesionalesnė.
  2. Breketus nešioja tik vaikai. Netiesa. Maždaug 1 iš 5 šį aparatą nešiojančių žmonių yra suaugęs.
  3. Breketai yra negražūs ir ryškiai matomi. Šiais laikais modernėjant technologijoms ir naudojamoms medžiagoms, įmanomi ir beveik nepastebimi, tačiau ne mažiau geri breketai.

Kruopščiai atliktas dantų tiesinimas Panevėžyje ne tik suteiks gražią šypseną, bet ir pagerins Jūsų sveikatą. Vivus Sanus klinikoje dirba aukščiausios klasės ekspertai, kurių ortodontologų pagalba pranoks visus lūkesčius. Kiekvieno asmens problemą sprendžiame individualiai – taikydami skirtingas dantų tiesinimo technikas.

Mūsų klinikos teikiama odontologija Panevėžyje – sprendimas visoms jūsų dantų problemoms!

Paslaugų, apmokamų PSDF biudžeto lėšomis sąrašą rasite čia