Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Skydliaukės echoskopija

Skydliaukės echoskopija – tai ultragarsinis tyrimas, kuris suteikia diagnostikai vertingos informacijos. Tyrimo metu, pasitelkiant ultragarso bangas, yra tiriama skydliaukės veikla, stebimi gerybiniai mazgai ir galimos vėžio užuomazgos.

Kada skiriama skydliaukės echoskopija

Skydliaukės echoskopijos tyrimas gali būti skiriamas, kai nustatomi jo funkcijos sutrikimai arba gydytojas apžiūros metu apčiuopia mazgų, esant padidėjusiai kaklo apimčiai. Echoskopija suteikia diagnostikai itin vertingos informacijos, tyrimo metu galima nustatyti skydliaukės nepakankamumą arba per didelį aktyvumą.

Šis tyrimas taip pat gali būti skiriamas ir profilaktiškai, vertinant viso organizmo būklę, arba pastebėjus skydliaukės patinimą, pacientui skundžiantis skausmu, infekcijomis ar kitais su skydliaukės veikla susijusiais simptomais. Skydliaukės echoskopija leidžia matyti vaizdą realiuoju laiku, todėl tyrimas taip pat naudojamas ir imant biopsiją.

Reguliariai pasitikrinti skydliaukę rekomenduojama pacientams, kurie yra sulaukę 40 metų amžiaus ir tiems, kurie jaučia pirmus skydliaukės veiklos sutrikimo požymius ar turi giminaičių, sergančių skydliaukės ligomis.

Kaip pasiruošti skydliaukės echoskopijai?

Skydliaukės echoskopijos tyrimui nereikia jokio išankstinio pasirinkimo. Tyrimo metu tiriamą zoną gydytojas pateps specialiu geliu, kuris pagerina vaizdo perdavimą. Tyrimo metu reikia atsigulti ir pakreipti galvą, atidengti kaklą, todėl pasirinkite patogią aprangą.

Kiek kainuoja atlikti skydliaukės echoskopiją?

Skydliaukės veikla yra svarbi visam organizmui, todėl labai svarbu anksti diagnozuoti jos pakitimus ir veiklos sutrikimus. Ultragarsinis skydliaukės tyrimas kainuoja vos keliasdešimt eurų – tai nedidelė kaina, norint gerai jaustis ir pasirūpinti savo sveikata. Nerizikuokite savo sveikata – užsirašykite tyrimui mūsų klinikoje, kuri įsikūrusi Panevėžyje.

Kiek laiko trunka skydliaukės ultragarsinis tyrimas?

Skydliaukės echoskopija yra neinvazinis ir greitai atliekamas tyrimas, kuris paprastai trunka vos keliolika minučių. Kartais tyrimas gali užsitęsti iki pusės valandos ar kiek ilgiau, jei imama biopsija. Po tyrimo pacientas gali vėl sugrįžti prie savo dienos darbų.

Kada galiu tikėtis atsakymo po skydliaukės echoskopijos?

Echoskopijos tyrimas leidžia matyti vaizdą realiuoju laiku, todėl gydytojas atlikdamas tyrimą gali iš karto pakomentuoti ir jo rezultatus. Po tyrimo gydytojas dokumentuos rezultatus ir iš karto pateiks atsakymą.