Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Spiroergometrijos tyrimas

Atnaujinta: 2022 24 rugpjūčio, 11:13

Apie šį tyrimą žino visi profesionalūs sportininkai, tačiau jis rekomenduojamas ir mėgėjams. Spiroergometrija turėtų būti atliekama kartą per metus – tyrimas padeda nustatyti širdies ritmo sutrikimus, polinkį į miokardo infarktą, plaučių ligas ir kitus negalavimus, kurie aktualūs norint palaikyti gerą fizinę formą ir puikią savijautą.

Spiroergometrijos tyrimas – kas tai?

Spiroergometrija dar vadinama širdies ir plaučių funkcine analize. Tai tyrimas, kuris atliekamas matuojant fizinį krūvį, tam naudojama kvėpuojamųjų dujų analizė. Kvėpavimo analizė ir kitų rodiklių matavimas leidžia įvertinti paciento fizinį pajėgumą, tyrimo metu gali būti nustatomi tokie sutrikimai kaip laktatiniai slenksčiai, jų dinamika, judėjimo ekonomija.

Lietuvoje susiduriame su didelė širdies ligų rizika, todėl profilaktiniai tyrimai yra rekomenduojami tiek moterims, tiek vyrams. Spirometrija leidžia įvertinti paciento būklę, parinkti tinkamiausią fizinę veiklą ir pasiekti norimų rezultatų.

Kokia šio tyrimo eiga?

Pacientai dažnai nežino, kaip atliekama spiroergometrija, tačiau tyrimo nevertai baimintis. Jo metu naudojama speciali įranga: veloergometras (dviratis), bėgtakis ar kt. sporto šakų imitatoriai. Gydytojas, atsižvelgęs į paciento amžių, ūgį, svorį ir kt., skiria tam tikrą krūvį. Įrangai labai svarbus patikimas kalibravimas, nes fizinio krūvio metu yra matuojamas širdies ritmas, atliekamas širdies funkcijos stebėjimas, įkvėpimų ir iškvėpimų dujų analizė. Naudojama EKG ir AKS, todėl paciento būklė viso tyrimo metu yra fiksuojama. Po tyrimo rezultatai yra vertinami, remiantis nustatyta norma.

Tyrimas paprastai trunka iki pusės iki valandos, dar keletą minučių yra atliekamas stebėjimas po fizinio krūvio, atliekamas kraujo spaudimo matavimas, vertinamas organizmo atsistatymas.

Ką galima sužinoti atlikus šį tyrimą?

Širdies ir plaučių funkcinė analizė yra tiksli ir informatyvi, jei pacientas įdeda maksimaliai pastangų. Tai padeda įvertinti fizinio krūvio netolerancijos priežastis, plaučių kardiovaskulinės ir periferinių raumenų būklę. Kiekvienam sportuojančiam svarbu žinoti savo fizines galimybes, raumenų išsivystymo lygį – tai padeda pasirinkti tinkamas apkrovas ir pasiekti geresnių rezultatų.

Be to, tyrimas gali padėti nustatyti širdies ritmo sutrikimus, išeminę ar koronarinę širdies ligas, jų laipsnį. Ne visi pacientai žino, kas yra širdies ritmo sutrikimas, todėl kartais jį ignoruoja, tačiau sportuojant to daryti nereikėtų.

Kokia technologija naudojama šiai procedūrai?

Širdies ir plaučių funkcinė analizė yra atliekama naudojant META CONTROL 3000 spiroergometrijos sistemą. Įrangos funkcijos užtikrina aukštą paslaugos kokybę, o klientų atsiliepimai yra labai geri.

Indikacijos:

  • Dusulio diferencinė diagnostika;
  • Širdies nepakankamumas;
  • Plaučių arterinė hipertenzija;
  • Išeminė širdies liga;
  • Tinkamų sporto prevencijos programų kūrimas, pagal pasiektus fizinius rezultatus;
  • Metabolinis sindromas;
  • Profilaktiniai tyrimai;
  • Treniruočių kontrolė / gyvenimo būdo intervencija;
  • Širdies ritmo diagnostika;

Norite pasirinkti tinkamą treniruotės krūvį ir sportuoti efektyviai bei saugiai? Užsiregistruokite širdies ir plaučių funkcinei analizei mūsų klinikoje. Paslaugos kaina siekia keliasdešimt eurų, tačiau jos metu gaunamų duomenų reikšmė yra didelė. O jei Panevėžys yra jūsų gyvenamasis miestas, nereikės toli vykti – mūsų klinika įsikūrusi šiame mieste.