Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Dantų laminatės

Atnaujinta: 2022 18 sausio, 09:47

Graži šypsena – daugelio mūsų siekis. Vienas iš būdų koreguoti nepatinkančią dantų formą – laminatės. Kiekvienam pacientui jos gaminamos individualiai. Dantų laminatės (venyrai) dažniausiai reikalingos tiems, kurie nori pagerinti esamą estetinę dantų būklę arba apsaugoti jautrius dantis nuo pažeidimų. Jų paviršius yra itin plonas, o atspalvis pritaikomas prie natūralios kliento dantų spalvos. Dantų laminatės – priežastis šypsotis iš naujo!

Dantų laminačių (venyrų) rūšys

Išskiriamos dviejų rūšių laminatės: pagamintos iš sudėtDantų laminatės panevežyjeinės dervos ir porcelianinės. Pasak Amerikos odontologų asociacijos, uždėti porcelianines laminates užtrunka ilgiau nei pagamintas iš sudėtinės dervos. Porcelianinės laminatės yra gaminamos laboratorijoje, kur dantų technikas, pagal iš anksto paruoštą modelį, sukuria tikslią natūralaus danties kopiją. Ją sudaro keli ploni keramikos sluoksniai, pakeičiantys tikrąjį dantų emalį. Norint uždėti tokias laminates, būtina nuimti esamo emalio dalį (dažniausiai iki 1 mm) tam, kad jos geriau priglustų prie danties, derėtų su likusiais dantimis bei atrodytų natūraliai.Tokia dantų tvarkymo procedūra reikalauja kelių vizitų pas odontologą.

Dantų laminatės Panevėžyje, pagamintos iš sudėtinės dervos, gali būti paruoštos iškart odontologo kabinete. Jos klijuojamos prie paruoštų danties dalių specialia medžiaga.

Abiejų rūšių laminatės turi savų privalumų. Pagamintas iš sudėtinės dervos, galima greičiau uždėti, pakanka vos vieno vizito pas odontologą, be to, dėjimo metu nuimamas plonesnis emalio sluoksnis, todėl mažiau pažeidžiama sveikoji danties dalis. Porcelianinės laminatės įkainiai, nors ir šiek tiek skiriasi, tačiau atrodo natūraliau, yra tvirtesnės, elastingesnės, ne taip greit susidėvi.

Atskirti laminates nuo tikrų sveikų dantų yra beveik neįmanoma. Ši odontologinė procedūra gali minimaliai arba kardinaliai pakeisti jūsų šypseną. Laminatės, priešingai nei natūralus dantų emalis, yra atsparios kavos, arbatos, rūkymo pėdsakams, dėl kurių dantys gelsta. Investavę į laminates, galėsite ilgai džiaugtis stipriais, sveikais ir gražiais dantimis.

Dantų laminatės – tik vienas iš būdų turėti gražesnę šypseną. Dantų protezavimas, implantacija, kitos estetinės korekcijos procedūros gali padėti tvarkant rimčiau pažeistų, iškritusių dantų būklę.

Dantų laminačių privalumai

Dėti laminates – tai modernus gydymo būdas, apsaugantis jautrius dantis bei turintis daug privalumų. Bene svarbiausi jų:

  • estetiškumas ir prisitaikymas prie danties spalvos;
  • galimybė koreguoti ne tik danties spalvą, bet ir formą, uždaryti tarpdančius;
  • gaminimui naudojamos žmogaus organizmui nekenksmingos medžiagos;
  • nekaupia maisto likučių;
  • savybė tvirtai bei tikslingai prisiklijuoti prie danties;
  • tausoja danties audinius.

Dantų laminatės padeda užtikrina burnos ertmės sveikatą bei šypsenos grožį, apsaugo dantis nuo ligų. Tai nepakeičiama priemonė, skirta sutaisyti nulūžusiems, nusidėvėjusiems, netaisyklingai suaugusiems ar per tankiai susigrūdusiems dantims. Taip pat per didelių tarpdančių panaikinimui, karieso įveikimui ir pakitusios dantų spalvos pakeitimui. Nešiojant laminates dantys tampa gražūs ir balti.

Dar daugiau dantų laminačių privalumų

Atsparumas dantų geltonavimui, kurį sukelia kavos, arbatos gėrimas ar rūkymas, įvairioms burnos ertmės ligoms – visa tai būdinga laminatėms, nuo ko negali apsaugoti natūralus emalis. Laminatės ištiesina dantis, panaikina per didelius tarpus, todėl juose nesikaupia tiek daug mikrobų, kurie laikui bėgant gali tapti apnašomis ir puikia terpe burnos ertmės ligų plitimui.

Dantų laminačių priežiūra

Laminatės nereikalauja specialios priežiūros. Užtenka kokybiškos dantų pastos ir šepetėlio, dantų siūlo, skalavimo skysčio – to, ką naudojate kasdien valydamiesi dantis. Tiek Panevėžyje, tiek kituose miestuose, dirbantis odontologas turėtų patarti pacientui, kokių gamintojų produkcija labiausiai tinka laminuotų dantų priežiūrai. Žinoma, norint išlaikyti tobulai baltus dantis, patartina reguliariai apsilankyti odontologo kabinete, atlikti burnos higieną.

Moderni klinika, kokybiški rezultatai

Odontologijos klinikoje Vivus Sanus gydomi įvairaus amžiaus pacientai – tiek vaikai, tiek suaugusieji ar senjorai. Mūsų kolektyvas sudarytas tik iš profesionalių gydytojų, kurie užtikrina, kad ne tik laminatės Panevėžyje, bet ir kitos odontologinės paslaugos būtų atliktos taikant aukščiausius kokybės standartus.

Dantų laminačių kainos

Porceliano laminatės kaina siakia 240 Eur, tačiau kiekvienam pacientui laminatės gaminamos individualiai pagal nustatytus parametrus, todėl galutinė laminatės kaina gali skirtis.
Laminačių kainos yra ganėtinai nemažos, lyginant su estetiniu plombavimu, kartais net šiek tiek didesnės, tačiau reikėtų nepamiršti, jog estetiniam plombavimui dar reikalingas periodiškas poliravimas, o laminatė žymesnės papildomos priežiūros nereikalauja, tad ilgainiui kainos susilygina.
Dantų laminavimas už estetinį plombavimą dar pranašesnis tuo, jog dantims suteikiama nepriekaištinga išvaizda ir jie tampa nepalyginamai tvirtesni. Laminuoti dantys nebe tokie jautrūs, ženkliai sumažėja įvairių burnos ertmės susirgimų grėsmė, o kartu su ja ir būtinybė dažnai lankytis odontologo kabinete. Būtent todėl investicija į laminates su laiku atsiperka.

Porcelianinių dantų laminačių privalumai:

  • atrodo dar natūraliau ir mažiau krinta į akis, negu pagamintos iš sudėtinės dervos;
  • pasižymi dar didesniu elastingumu ir tvirtumu;
  • nesusidėvi ilgą laiką, todėl yra patikimos ir ilgaamžes;
  • jų kaina neabejotinai atsiperka Jūsų pačių sveikatos ir patogumo atžvilgiu.

Metas pasinaudoti inovatyviausiais dantų gydymo būdais ir susikurti rezultatus, kurių norite! Kreipkitės į mūsų Vivus Sanus klinikos, įsikūrusios Panevėžyje, specialistus, kurie padės atkurti nepriekaištingą burnos ertmės sveikatą ir išvaizdą.

Sužinokite daugiau apie laminatės įkainius čia.

Paslaugų, apmokamų PSDF biudžeto lėšomis sąrašą rasite čia