Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646

Protinių dantų šalinimas

Atnaujinta: 2021 kovo 18, 02:06

Komplikuotas dantų šalinimas su narkoze vaikams ir suaugusiesiems yra kompensuojamas TLK (teritorinių ligonių kasų) lėšomis, visiems Lietuvos gyventojams, atvykstantiems gydytis į mūsų kliniką. Dėl išsamesnės informacijos teirautis telefonu +37065064996

Paslaugų, apmokamų PSDF biudžeto lėšomis sąrašą rasite čia

Protiniai dantys – kas jie tokie ir kam reikalingi? Kodėl jie dygsta taip vėlai, o kartais neišdygsta visai? Kodėl šie dantys dažniausiai yra pašalinami? Jūs užduodate klausimus, o mes į juos atsakome.

Protiniai dantys

Protinių dantų dygimas yra nuspręstas genetikos, o kokios nors itin svarbios funkcijos jie neatlieka. Jeigu išdygsta, šie dantys pasirodo abiejų žandikaulių dešinės ir kairės pusės galuose (jie – treti krūminiai dantys). Dažniausiai dygti jie pradeda jau sulaukus pilnametystės, o kartais dar vėliau. Jeigu žandikaulyje visai nebėra laisvos vietos, protiniai dantys lieka kaule ir niekad net nepradeda dygti. Galbūt klausiate, kodėl jie išvis egzistuoja? Viską nulėmė evoliucija – anksčiau, kai tuometiniams žmonėms tekdavo valgyti termiškai neapdorotą maistą dėl išgyvenimo, jiems reikėjo stipresnių dantų, todėl galime drąsiai teigti, kad tretieji krūminiai dantys būdavo gyvybiškai svarbūs. Ši problema jau seniai nebėra homo sapiens realybė, todėl ir susiduriame su tiek klausimų apie protinius dantis.

Protinių dantų šalinimas – kodėl tai darome?

Tai kodėl gi protinius dantis rekomenduojama pašalinti? Retai pasitaiko atvejų, kai šie dantys išdygsta sveiki, ir tai yra pagrindinė šalinimo priežastis. Visus keturis dantis siūloma šalinti ir tada, kai jie dygsta netaisyklingai ir pradeda kenkti kitų dantų padėčiai burnoje, jeigu yra žalojama skruostų gleivinė. Šie dantys sunkiai prieinami ir dažnais atvejais endodontinis gydymas yra paprasčiausiai neįmanomas.

Na, o jeigu jums pasisekė ir protinių dantų dygimas, padėtis žandikaulyje ir bendra dantų sveikata problemų nekelia, jų šalinti nebūtina. Tačiau, vėlgi, jausdami skausmą ar nepatogumą nesijaudinkite – visgi visiškai sveiki protiniai dantys yra tikra retenybė. O net ir sveikai išaugę, šie dantys gali kelti problemų ateityje, todėl nepamirškite vizitų pas odontologą.

Procedūra Kaina (eurais)
Protinio danties šalinimas 45.00–120.00

Kiekvieno žmogaus žandikaulis bei jo sveikata yra individualūs, todėl pastebėję protinių dantų užuomazgas, apsilankykite pas odontologą konsultacijai. Odontologijos klinika „Vivus Sanus“ – už puikią savijautą ir dailią šypseną!