Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Šlapimo nelaikymo gydymas

Atnaujinta: 2022 25 rugsėjo, 06:36

Šlapimo nelaikymas – daugybę nepatogumų sukelianti problema, kuri kenkia gyvenimo kokybei ir pasitikėjimui savimi. Nors šlapimo nelaikymas dažniau pasireiškia moterims, yra ir daugybė vyrų, kurie kenčia dėl šio sutrikimo. Šlapimo nelaikymas pats savaime grėsmės sveikatai nekelia, tačiau gali sukelti rimtų psichologinių, socialinių ar medicininių problemų. Dėl to laiku suteiktas ir sėkmingas šlapimo nelaikymo gydymas yra labai svarbus, leidžia susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Šlapimo nelaikymo gydymas naudojant neuromagnetinę stimuliavimo sistemą

Neuromagnetinė stimuliacija – tai modernus neinvazinis būdas efektyviai gydyti šlapimo nelaikymą. Šis metodas gali būti naudojamas nepriklausomai nuo to, kokios yra šlapimo nelaikymo priežastys ir pasižymi dideliu efektyvumu.

Gydymo esmė – giliųjų dubens raumenų stiprinimas, kuris taip pat gali būti naudojamas ir šlapimo nelaikymo profilaktikai. Giliai esantys raumenys sunkiai pasiekiami ir treniruojami, todėl magnetinė stimuliacija yra puikus metodas juos sustiprinti. Procedūros metu pacientui sėdint yra sukuriamas intensyvus magnetinis laukas, kuris paveikia net smulkias kraujagysles, skatina lygiųjų raumenų susitraukimus vidaus organuose.

Neuromagnetine stimuliacija gali būti gydomas šlapimo nelaikymas, išmatų nelaikymas, gerinama seksualinio gyvenimo kokybė. Šis modernus neinvazinis gydymo būdas tinka daugeliui pacientų ir leidžia pasiekti puikių rezultatų.

Šlapimo nelaikymo priežastys

Su šlapimo nelaikymo problema susiduria daugybė žmonių, tačiau ji gali kamuoti dėl skirtingų priežasčių. Nors šlapimo nelaikymo gydymas neuromagnetine stimuliavimo sistema gali būti gydomas daugeliu atvejų, priežastį vis tiek svarbu nustatyti – šlapimo nelaikymas gali būti kitos medicininės būklės ar ligos simptomas.

Dažniausios šlapimo nelaikymo priežastys:

–       Moteris ši problema dažnai vargina dėl susilpnėjusių dubens raumenų. Jie gali susilpnėti po gimdymo ar nėštumo metu. Silpni raumenys neatlieka spaudimo funkcijos, todėl šlapimas gali ištekėti naktį, čiaudint, kosint, sportuojant (šokinėjant), sunkiau keliant.

–       Kita dažnai problema – šlapimo sistemos infekcija. Ji gali lemti pūslės jautrumo padidėjimą, o tuomet ji klaidingai perspėja organizmą apie poreikį skubiai išsituštinti. Dėl to šlapimas gali ištekėti ir po pasišlapinimo. Infekciją reikia skubiai gydyti.

–       Šlapimo nelaikymą gali lemti ir antsvoris. Papildomas svoris slegia dubens dugno raumenis, todėl jiems gali būti sudėtinga atlikti savo funkciją. Tai gali lemti šlapimo nelaikymą, tačiau tokiu atveju būtina mažinti paciento svorį.

–       Šlapimo nelaikymą gali sukelti ir tam tikrų vaistų vartojimas. Problema pasireiškia kaip šalutinis poveikis – tai būdinga vaistams, turintiems diuretinių savybių.

–       Galimi ir neurologiniai pūslės sutrikimai, kuriuos gali lemti insultas, stuburo išvarža, diabetas, išsėtinė sklerozė, smegenų trauma ir kt. Šlapimo pūslės nelaikymas vyksta dėl nervinių kanalų pažeidimų, kurie trukdo jų funkcionavimui.

Dėl skirtingos kūno sandaros vyrams ir moterims šlapimo nelaikymas gali pasireikšti dėl skirtingų priežasčių. Moteris ši problema dažniausiai kankina po gimdymo arba menopauzės metu, kai dėl pasikeitusios hormonų pusiausvyros susilpnėja dubens raumenys. Vyrams nevalingą šlapimo išsiliejimą lemia padidėjusi prostata, šlapimo nelaikymo gydymas taip pat gali būti reikalingas ir po prostatos operacijos.

Šlapimo nelaikymo tipai

Remiantis priežastiniu ryšiu, šlapimo nelaikymas yra skirstomas į tam tikrus tipus. Nevalingas, nekontroliuojamas šlapinimasis arba šlapimo nelaikymas stebimas, kai sfinkteriai, dubens dugno raumuo ir šlapimo pūslės raumenys neveikia tinkamai, nes yra per silpni.

Ši nemaloni problema gali kamuoti abiejų lyčių ir įvairaus amžiaus žmones. Skiriami šie šlapimo nelaikymo tipai:

  • Stresinis: šlapimo nutekėjimas dėl sumažėjusios dubens dugno raumenų funkcijos kosint, čiaudint ar kitos fizinės veiklos metu;
  • Priverstinis šlapimo nelaikymas: šlapimo nutekėjimas po šlapinimosi dėl pernelyg aktyvios šlapimo pūslės;
  • Mišrus šlapimo nelaikymas: streso buvimo ir priverstinio šlapimo nelaikymo derinys.

Klinikinės šlapimo nelaikymo indikacijos

Šlapimo nelaikymo gydymas neuromagnetine stimuliacija tinka daugeliui pacientų, tačiau būtina atkreipti dėmesį į šias klinikines indikacijas:

  • Lėtinis dubens skausmas;
  • Dubens dugno stiprinimas po gimdymo;
  • Erekcijos sutrikimas;
  • Išmatų nelaikymas;
  • Gerybinė prostata;
  • Hiperplazija;
  • Prostatitas.

Šlapimo nelaikymo pasekmės

Kaip minėta, savaime šlapimo nelaikymas nekelia pavojaus sveikatai. Vis dėlto susidūrus su šia problema rekomenduojamas savalaikis gydymas, nes šlapimo nelaikymas gali sukelti rimtų padarinių:

–       Tiek vyrai, tiek moterys praranda pasitikėjimą savimi;

–       Prarandamas intymumas;

–       Suprastėja gyvenimo kokybė;

–       Sumažėja fizinis aktyvumas.

Problemos nesprendžiant, ilgainiui dubens raumenys patys nesustiprės, todėl situacija tik prastės. Mažojo dubens dugno raumenų stiprinimas užtikrina veiksmingą pacientų, sergančių šlapimo nelaikymu, gydymą ir suteikia pasitikėjimo gyvenime.

Šlapimo nelaikymo gydymo būdai

Daugelis gydymo būdų yra skiriami, atsižvelgiant į šlapimo nelaikymo priežastis. Kartais pacientams prireikia ir psichoterapijos – šlapimo nelaikymas gali tapti rimta psichologine trauma, todėl pacientams rekomenduojama nedelsti kreiptis pagalbos į medikus.

Dėl procedūros prieinamumo ir universalumo bei puikių rezultatų, šlapimo nelaikymo gydymas dažniausiai atliekamas naudojant neuromagnetinę stimuliaciją, ka stiprinami dubens raumenys. Kaip alternatyva arba papildomai gali būti naudojami ir šie gydymo būdai:

–       Kineziterapija (atliekami specialūs pratimai dubens raumenims stimuliuoti);

–       Vaistai;

–       Operacija;

–       Botulino injekcijos.

Šlapimo nelaikymo gydymas naudojant neuromagnetinę stimuliaciją yra pranašiausias metodas, nes procedūra yra visiškai neskausminga ir netgi maloni, tinka įvairaus amžiaus ar būklių pacientams, nėra invazinė ir nesukelia šalutinio poveikio.

Patirkite „RemedKEGEL“ naudą, skirtą šlapimo nelaikymo gydymui

Mūsų klinikoje Panevėžyje šlapimo nelaikymas yra gydomas naudojant modernų „RemedKEGEL“ įrenginį, kuris užtikrina saugų ir efektyvų gydymo procesą.

Funkcijos:

  • Specialūs šlapimo nelaikymo gydymo metodai.
  • Giliai prasiskverbianti elektromagnetinė stimuliacija daugiausiai 3 „Tesla“ magnetiniu lauku.
  • Ergonomiškai suprojektuota UI kėdė, skirta pacientams suteikti sėdimą padėtį, kad gydymas būtų efektyvesnis.

Su „RemedKEGEL“ vienos 20 minučių trukmės gydymo sesijos metu yra sukuriama apie 12 000 dubens raumenų susitraukimų, o tai atitinka 12 000 Kegelio pratimų.

Pacientas naudinga rinktis procedūras su „RemedKEGEL“, nes jos nesukelia jokio skausmo, trunka vos pusvalandį, joms nereikia jokio specialaus pasiruošimo ar aprangos, nėra fizinio kontakto su oda. 

Pacientams, priklausomai nuo šlapimo nelaikymo laipsnio ir priežasties, yra rekomenduojamas 6-8 procedūrų ciklas, kuris padeda pasiekti puikių rezultatų. Procedūros su „RemedKEGEL“ gali būti atliekamos 2 ar 3 kartus per savaitę, o visas gydymo kursas dažniausiai trunka 3-4 savaites.

Šlapimo nelaikymo gydymo kaina

Mūsų klinikoje vienos procedūros šlapimo nelaikymui gydyti kaina su „RemedKEGEL“ aparatu kainuoja 110 eurų. Rekomenduojamas procedūrų skaičius yra individualus, jį nustato gydytojas, įvertinęs paciento būklę, šlapimo nelaikymo tipą ir priežastis.

Su „RemedKEGEL“ taip pat gali būti atliekamos ir profilaktinės procedūros dubens raumenims stiprinti bei seksualinio gyvenimo kokybei gerinti. Pacientai džiaugiasi procedūros rezultatais, o jos kaina yra palyginti maža, nes efektyvus šlapimo nelaikymo gydymas padeda susigrąžinti gyvenimo kokybę.

Dažnai užduodami klausimai

Šlapimo nelaikymo gydymas yra palyginti naujas medicininis metodas, todėl pacientams dažnai kyla įvairių klausimų. Pateikiame atsakymus dažniausiai kylančius klausimus apie neuromagnetinės stimuliacijos sistemos naudojimą šlapimo nelaikymui gydyti.

Ar gydymas gali būti skausmingas?

Gydymas yra neinvazinis, todėl dauguma pacientų gydymo metu nejaučia jokio diskomforto ar skausmo, kai kuriems pacientams procedūra yra netgi maloni.

Kada pacientas gali pajusti gydymo poveikį?

Kartais pacientai teigiamus rezultatus gali pajusti jau po pirmosios ar kelių pirmųjų procedūrų, tačiau efektyviam gydymui užtikrinti rekomenduojama užbaigti visą procedūrų kursą. Dažniausiai rekomenduojamos 2 ar 3 procedūros per savaitę iki 3-4 savaičių laikotarpiu.

Per kiek laiko pacientas gali grįžti į kasdienį gyvenimą?

Šlapimo nelaikymo gydymas neuromagnetine stimuliacija yra visiškai neinvazinis metodas, neturintis jokių šalutinių poveikių, todėl pacientai gali iš karto po procedūros grįžti į darbą ar užsiimti kita jiems įprasta veikla. Viena gydymo procedūra trunka apie 20 min.

Ar galima taikyti šlapimo nelaikymo gydymą menstruacijų metu?

Šlapimo nelaikymo gydymui skirtų neuromagnetinės stimuliacijos procedūrų atlikti menstruacijų metu nerekomenduojama. Dėl gydomųjų procedūrų kurso pradžios ir pabaigos datų pasikonsultuokite su gydytoju.

Šlapimo nelaikymo gydymas