Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Apgamų tyrimas (dermatoskopija)

Atnaujinta: 2023 23 lapkričio, 04:16

Visi žinome, kas yra apgamas, tačiau tikrai ne visiems žinoma dermatoskopijos procedūra. O taip vadinamas yra apgamų ištyrimas, kurio metu naudojamas specialus įrenginys – dermatoskopas. Jeigu Jums aktuali dermatoskopija Panevėžyje, laukiame Jūsų klinikoje „Vivus Sanus“.

Kodėl būtina tikrintis apgamus ir pigmentinius darinius?

Didėjantis susirgimų onkologinėmis odos ligomis skaičius skatina nenumoti ranka į įtartiną apgamą, o skubiau kreiptis į specialistus dėl darinio ištyrimo. Dažnu atveju ankstyva diagnostika gali svariai prisidėti prie kur kas geresnių gydymo rezultatų.

Kada rekomenduojama atlikti apgamų ištyrimą?

Apgamų tyrimas (dermatoskopija)Verta apsilankyti pas odos ligų specialistą, jei pastebėjote tokius simptomus:

  • nesimetriškas apgamas;
  • nelygus apgamas;
  • didesnis nei 6 mm skersmuo;
  • apgamas yra kelių spalvų;
  • pastebimi gana spartūs apgamo dydžio ar kitokie pokyčiai.

Apie kokias odos ligas gali signalizuoti minėti simptomai? Agresyviausia odos onkologinių susirgimų forma yra melanoma. Visgi jei diagnozuojama kuo anksčiau, gydymo rezultatai tikrai gali būti optimistiški. Tai tik pagrindžia dermatoskopijos svarbą.

Kitos dažnesnės piktybinės odos ligos yra:

  • Karcinoma (plokščialąstelinė). Pagal vėžinių odos susirgimų dažnumą, jai atitenka antroji vieta. Apie ją įspėja plokštelės ar mazgelio formos pleiskanojanti ir niekaip neužgyjanti žaizda.
  • Karcinoma (bazinių ląstelių). Bene labiausiai paplitusi onkologinių odos susirgimų forma, dažniausiai pažeidžianti kūno vietas, neapsaugotas nuo saulės. Apie ligą pirmiausia įspėja mazgelis arba odos iškilimas, kuris yra rausvas, perlamutrinis, linkęs didėti.

Apgamų ištyrimo būdai

Apgamų tyrimas (dermatoskopija) Panevėžyje Jei vienas ar daugiau apgamų kelia įtarimų, nedelskite ir būtinai skirkite laiko vizitui pas gydytoją. Apgamų tyrimas nėra skausminga ar kitokį diskomfortą kelianti procedūra, tačiau ji suteiks labai didelės naudos.

Vizito metu pirmiausia apgamai apžiūrimi naudojant dermatoskopą. Jei kažkuris apgamas kelia įtarimų, tuomet atliekami kiti tikslingi tyrimai, siekiant nustatyti, ar apgamas nėra supiktybėjęs.

Apgamų ištyrimo būdų yra ir daugiau, pavyzdžiui, dar pažangesnis – skaitmeninė dermatoskopija (videodermatoskopija). Odos dariniai tiriami ir siaskopija – tai neinvazinė procedūra, tad nekelianti diskomforto.

Kalbant apie apgamus dažnai paliečiama jų šalinimo tema. Tačiau ne visi odos dariniai šalinami. Ši procedūra rekomenduojama, jei apgamas yra didesnis kaip 6 mm, taip pat jei yra nuolat užkliudomas šukuojant plaukus, jei trinasi į drabužius ir pan. Galimas šalinimas ir dėl estetikos – jei apgamas yra nepatrauklus ir matomoje vietoje.  Dominuoja du dažniausi apgamų šalinimo būdai: šalinimas lazeriu ir šalinimas chirurginiu būdu. Kuris iš jų tinkamiausias, patars dermatovenerologas.