Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Periodontitas

Atnaujinta: 2022 12 sausio, 11:44

Periodontitas (liaudiškai vadinama paradontoze) – tai ne vien dantenų uždegimas, tai sudėtingesnė, dažnai ryškių požymių nerodanti liga, pažeidžianti visus periodonto audinius. Periodontito atveju susidaro vadinamosios dantenų kišenės, kaulas pradeda nykti, dantis pasidaro labai paslankus, todėl padidėja danties iškritimo tikimybė.

Šios dantenų ligos yra paplitusios labiau nei daugeliui atrodo. Netgi jauniems, 20 metų nesulaukusiems žmonėms jau gali būti pasireiškę periodontito požymiai, o daugumai vyresnių nei 35 metų žmonių ši liga nebėra svetima.

Periodontitu rizikuoja susirgti žmonės su silpnu imunitetu, sergantys diabetu, nėščiosios (dėl hormonų kaitos) bei daug rūkantys.

Kaip atpažinti periodontitą?

Kadangi periodontitui progresuojant dantų skausmas dažniausiai nėra jaučiamas, jį laiku atpažinti sunku, tačiau yra tam tikri simptomai, kuriuos pastebėjus turėtumėte nueiti pas odontologą apžiūrai ir konsultacijai.

  1. Susirūpinkite, jei jums kraujuoja dantenos, jeigu jos yra patinusios arba paraudusios.
  2. Atkreipkite dėmesį į tai, ar dantenos nėra atšokusios nuo danties, ar danties kaklelis nėra išilgėjęs.
  3. Periodontitą išduoti gali prastas, specifinių bakterijų keliamas burnos kvapas.
  4. Paslankūs, klibantys dantys yra kritinis požymis, kurį pastebėję, jokiu būdu nebedelskite!

Periodontitas gali baigtis danties praradimu, todėl labai svarbu šiai ligai laiku užkirsti kelią.

Paradontozės gydymas

Kai odontologas pacientui diagnozuoja periodontitą, šiam yra skiriamas gydymas atsižvelgiant į ligos sunkumą. Galima išskirti tokius gydymo metodus:

  1. Nechirurginis gydymas. Jis taikomas daugumai pacientų, nes dažniausiai tokio gydymo užtenka ligai suvaldyti. Gydymo metu nuo dantų šalinamos minkštosios bei kietosios apnašos, nupoliruojamas dantų paviršius.
  2. Chirurginis ir kompleksinis gydymas. Šio gydymo metu iš dantenų kišenių dugno yra išvalomos bakterinės sankaupos. Gydytojas pacientui kartais paskiria antibakterinių vaistų, tačiau tai priklauso nuo individualios situacijos.

Kaip užkirsti kelią šiai ligai?

Visų pirma ir svarbiausia, nepamirškite reguliarių apsilankymų pas odontologą! Tai vienintelis būdas būti visiškai tikriems, kad dantenų ligos jūsų nekamuos arba bent jau bus atpažintos ankstyvoje stadijoje.

Periodontitui vystytis neleidžia kasdienis dantų valymas, tarpdančių valymas dantų siūlu ir bendras burnos higienos palaikymas. Kuo mažiau apnašų kaupiasi burnoje – tuo įvairių burnos ligų rizika yra mažesnė. Dantų akmenys daugeliu atvejų laikoma pagrindine dantenų uždegimo ligų priežastimi, todėl pravers ir reguliarus dantų akmenų šalinimas burnos higienisto kabinete.

Periodontitas – tai tyli liga, galinti sukelti sveikatos ir estetikos problemų, todėl pasirūpinkite savimi ir užsukite pas gydytoją odontologą konsultacijai ir profilaktinei apžiūrai!

Paslaugų, apmokamų PSDF biudžeto lėšomis sąrašą rasite čia