Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Krūtų echoskopija

Atnaujinta: 2023 23 lapkričio, 04:20

Krūtų echoskopijos tyrimas leidžia diagnozuoti krūtų ligas ir pakitimus – tai labai svarbu, nes anksti skiriamas gydymas yra daug efektyvesnis. Tyrimo metu naudojamos ultragarso bangos, tai vienas iš dviejų krūties vėžio prevencijai svarbių krūtų tyrimų.
Daugybė krūties vėžio atvejų kasmet diagnozuojama visame pasaulyje, o šio susirgimo mastai Lietuvoje pastaraisiais dešimtmečiais taip pat auga. Ankstyvų stadijų krūties vėžys yra visiškai išgydomas – be krūtų echoskopijos tyrimo tai būtų sunkiai įmanoma.

Kada skiriama krūtų echoskopija?

Krūtų echoskopija gali būti atliekama tiek su siuntimu, tiek be jo. Gydytojai paprastai šį tyrimą skiria tada, kai patikros ar mamografijos tyrimo metu yra pastebimas darinys. Ultragarsinis tyrimas leidžia nustatyti, ar darinys nėra piktybinis. Tai puikus metodas krūties audinių būklei įvertinti, tačiau jis pirminei patikrai naudojamas ne visais atvejais. Procedūros metu vertinama audinio struktūra, pakitimai, bet negalima individualizuoti mirkokalcifikacijų, o jos gali būti vėžio požymiu. Dėl šios priežasties efektyviausia yra derinti mamografijos ir krūtų echoskopijos tyrimus kartu.

Palyginti su mamografija, krūtų ultragarso tyrimas yra saugesnis. Mamografijai naudojami rentgeno spinduliai, todėl negalima atlikti tyrimo besilaukiančioms pacientėms, jis nėra itin efektyvus jauno amžiaus pacientėms dėl tankesnio liaukinio audinio.

Atliekant krūtų ultragarso tyrimą, gydytojas gali apžiūrėti darinį iš visų pusių ir įvairiomis kryptimis. Tai palengvina diagnostiką ir suteikia svarbios informacijos nustatant, ar darinys piktybinis. Kadangi tyrimo metu vaizdas matomas realiuoju laiku, galima atlikti biopsiją.
Vėžiniai krūtų pakitimai yra būdingesni vyresnio amžiaus moterims, todėl joms rekomenduojama tyrimą atlikti profilaktiškai. Taip pat pasitikrinti reikėtų ir užčiuopus gumbelių ar guzelių krūtyje. Norite pasitikrinti? Registruokitės krūtų echoskopijai mūsų klinikoje, Panevėžyje.

Kaip pasiruošti krūtų ultragarsiniam tyrimui?

Krūtų echoskopija – greitas ir neskausmingas tyrimas, kuriam nereikia specialaus pasiruošimo. Planuojant tyrimą, gydytojas pasiteiraus apie menstruacijų ciklą. Nustatyta, kad ultragarsinis tyrimas suteikia tiksliausius rezultatus tuomet, kai yra atliekamas 10-12 ciklo dieną, todėl datą tyrimui gydytojas gali paskirti į tai atsižvelgdamas.

Kiek kainuoja atlikti krūtų echoskopiją?

Krūtų echoskopijos tyrimas kainuoja keliasdešimt eurų, tačiau gali išgelbėti ne tik sveikatą, bet ir gyvybę. Tai maža kaina, kurią mokate už tai, kad jaustumėtės puikiai ir išsaugotumėte sveikatą.

Medicinos centras “Vivus Sanus” yra sudaręs sutartį su TLK ir teikia PSDF biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas be jokio papildomo mokesčio:

anesteziologo reanimatologo, endoskopuotojo, gydytojo odontologo paslauga – dantų dengimas silantais, kraujagyslių chirurgo, otorinolaringologo, periodontologo, radiologo konsultacijos, stacionarinės reanimacijos ir intensyviosios terapijos, ambulatorinės chirurgijos, dantų protezavimo paslaugos, komplikuotas dantų gydymas ir šalinimas vaikams ir suaugusiesiems su negalia.

Kiek laiko trunka krūtų ultragarsinis tyrimas?

Ultragarsinis krūtų echoskopijos tyrimas trunka keliolika minučių. Iš karto po tyrimo pacientės gali grįžti į darbą ar prie kitos įprastos kasdienės veiklos.

Kada galiu tikėtis krūtų echoskopijos atsakymo?

Krūtų echoskopija yra realiuoju laiku atliekamas tyrimas, todėl jo rezultatai pateikiami iš karto. Jei tyrimo metu imama biopsija, jos rezultatų teks palaukti kiek ilgiau.