Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI 9–18 h; VII 9–16 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646

Dantenų skausmai

Atnaujinta: 2018 balandžio 5, 01:05

Dantenų kraujavimas

Skundžiatės jautriomis, skaudančiomis, patinusiomis bei kraujuojančiomis dantenomis? Nedelskite ir apsilankykite pas   odontologą! Dantenų kraujavimas ir kitos problemos gali kamuoti skirtingo amžiaus žmones ar būti susijusios su įvairiomis ligomis. Dėl šios priežasties, svarbu į jas laiku atkreipti dėmesį bei gauti reikiamą gydymą.

Kodėl dantenos yra jautrios, kraujuoja?

Tai gali būti susiję su dantenų ligomis. Viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų – uždegimas arba gingvitas. Nepaisant to, kad pirminėse ligos stadijose gingvitas skausmo beveik nesukelia, šis sutrikimas gali pasireikšti kraujuojančiomis, per daug jautriomis, labai minkštomis dantenomis bei nemaloniu burnos kvapu.

Negydomas uždegimas apima ne tik dantenas, bet   aplink į aplink esančius audinius ar kaulinį audinį. Laikui bėgant, prie dantų susidaro kišenėlės, į kurias patenka maisto likučių bei apnašų. Bene blogiausia tokios ligos baigtis – kaulinės atramos praradimas, dėl kurio gali būti netenkama dantų.

Kas sukelia dantenų ligas?

Dantenų uždegimą (gingivitą), recesiją (pasmukimą), periodontitą, gali sukelti įvairūs veiksniai. Uždegimas dažnai kyla dėl netinkamo higienos laikymosi, kuris paspartina dantų apnašų ir kenkiančių bakterijų susidarymą. Ne mažesnės įtakos gali turėti ir paveldimumas, nuolatinės, chroniškos žarnyno trakto, skrandžio ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos sutrikimai. Be to, dantenų ligas gali sukelti stresas bei nevisavertė mityba, ypač vitamino C trūkumas. Rūkymas spartina kaulo struktūros netekimą 6 kartus.

Svarbu – profesionali priežiūra

Kruopštus dantų valymas. Valytis dantis rekomenduojama bent 2 kartus per dieną, tam skirti – 2-3 minutes. Geriausiai apnašas pašalina pusiau kietas, vidutinio dydžio šepetėlis su lenktu kakleliu ir tvirta rankenėle. Vis dėlto, jeigu kenčiate nuo uždegimo arba periodontito ligų, naudokite minkštą šepetėlį. Taip pat svarbu nepamiršti vaškuoto tarpdančių siūlo, kuriuo užtikrinama kontaktinių paviršių švara.

Reguliari burnos higiena. Norint, kad skausmai neužkluptų netikėtai, verta bent kartą per metus apsilankyti pas profesionalų burnos higienistą. Tokios procedūros metu nuvalomos tiek kietos, tiek minkštos ar pigmentinės apnašos, nupoliruojami dantys, plombos, įvertinama vidaus ertmės audinių būklė, nulyginamos dantų šaknys bei konsultuojama svarbiais burnos priežiūros klausimais. Tinkamai atliekama burnos higiena padeda apsisaugoti nuo karieso, periodontito, erozijos, kitų ligų ir problemų.

Kieto maisto valgymas. Siekiant sulėtinti apnašų susidarymą, rekomenduojama valgyti pakankamai daug kietos tekstūros maisto produktų, pavyzdžiui, vaisių ar daržovių. Žinoma, jeigu dantys yra silpni ar jautrūs, nereikėtų piktnaudžiauti sunkiai sukramtomais riešutais. Tačiau valgant tik košes ar kitą minkštą maistą dantys nevisiškai atlieka kramtymo funkciją, todėl ant jų gali sparčiau kauptis apnašos.

Jeigu kamuoja varginantys bei nemalonūs dantenų skausmai, apsilankykite Vivus Sanus odontologijos klinikoje, kurioje teikiamos profesionalios įvairių specialistų paslaugos, naudojama moderni įranga bei išsamūs laboratoriniai tyrimai. Pasirūpinkite burnos sveikata ir išvenkite erzinančių ligų!