Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Aknės gydymas lazeriu

Padidėjęs veido spuoguotumas vargina ne vien į suaugusiųjų pasaulį žengiančius paauglius, kurių kūnuose vyksta reikšmingi hormoniniai pokyčiai. Tai – įvairaus amžiaus žmonių problema. Bet kokius atsiradusius spuogelius vadinti akne būtų neteisinga, nes aknė (acne) – sudėtinga, pasikartojanti odos liga, kurios apleisti ar ignoruoti negalima. Nesiimkite savivalės, neleiskite pinigų veltui įsigydami visas reklamuojamas spuogų naikinimo priemones, nes šiai odos ligai nėra vieno, visiems tinkamo, gydymo būdo. Verčiau šias estetines problemas patikėkite į specialistų rankas. Uždegiminę odos ligą, jos tipą diagnozuoti bei gydyti gali tik kvalifikuotas gydytojas dermatologas. Šio specialisto paslaugas galime pasiūlyti ir Vivus Sanus klinikoje Panevėžyje.

Aknės atsiradimo priežastys

aknės gydymas lazeriuAknė yra plauko folikulo uždegiminė liga, itin linkusi pasikartoti. Kaip ir daugumos kitų odos ligų, aknės atsiradimo priežastys dažniausiai būna kompleksinės, tad norint atsikratyti šios nemalonios odos būklės, gali reikėti pašalinti ne vieną kintamąjį, kuris leidžia aknei toliau rusenti. Bene didžiausias aknės atsiradimo veiksnys yra brendimo laikotarpis – apie 80 – 90% paauglių ja serga. Aknės atsiradimui įtaką gali daryti ne vien hormonų pusiausvyros pokyčiai, bet ir netinkama mityba (gausus riebalų, angliavandenių ir pridėtinio cukraus vartojimas), naudojamos netinkamos kosmetikos ir higienos priemonės, stresas ar nuolatinė įtampa, rūkymas, netgi – genetinis polinkis sirgti akne.

Aknės tipai

Dėl nurodytų priežasčių žmogaus riebalinės liaukos pradeda gaminti perteklinį sebumo kiekį. Optimalus sebumo – odos riebalo – kiekis padeda mūsų odai palaikyti tinkamą drėgmės lygį, apsaugo ją nuo išorinių aplinkos veiksnių. Sebumo lygio perviršis – puiki terpė daugintis bakterijoms. Esant sebumo pertekliui, odos paviršiuje pradeda atsirasti suragėjusios jo sankaupos – inkštirai, ima didėti riebalinės liaukos – taip gaminasi dar daugiau sebumo. Tai, kokiu pavidalu odos paviršiuje pasireiškia aknė, specialistų yra skirstoma į skirtingus aknės tipus.

Komedoninė aknė – tai lengviausia aknės forma. Pagrindiniai šio tipo aknės simptomai – veido srityje, dažniausiai T zonoje (kaktoje, nosies srityje bei ant smakro) atsiradę inkštirai. Inkštirai – tai suragėjusi sebumo sankaupa, pasižyminti balta ar juoda spuogelio viršūnėle. Dažniausiai jie būna itin smulkūs, panašūs į ant odos rašikliu paliktą taškelį.

Uždegiminė aknė – simptomai gali būti kaip ir komedoninės aknės, tačiau uždegiminei aknei būdingi ne tik inkštirai, bet ir pūlinukai (spuogeliai geltona, sekreto kupina viršūnėle) ar papulės (rausvi spuogeliai, kiek didesni už inkštirus). Taip pat, odos bėrimai plinta jau toliau – gali siekti nugarą, pečius, iškirptės sritį.

Pūlinga aknė – tai pats sunkiausias aknės tipas. Pūlinga aknė apibrėžiama kaip itin aktyvi aknės forma, pasižyminti giluminiais, skausmingais odos bėrimais, cistomis – plauko folikulu, prisipildžiusiu pertekliniu riebalų kiekiu. Kaip ir uždegiminė aknė, ji pasireiškia ne vien ant veido, bet ir nugaros, pečių, iškirptės zonose. Esant šiam aknės tipui yra didelė randų likimo tikimybė, jos gydymo negalima atidėlioti, gali būti reikalingas medikamentinis gydymas.

Priklausomai nuo aknės tipo bei šios odos ligos progreso, skiriasi gydymas, jo intensyvumas bei tenkinančių rezultatų greitis. Dažniausiai aknė yra linkusi pasireikšti ant veido, kadangi ten – daugiausia riebalinių liaukų. Paprastas odos bėrimas praeina per keletą dienų, tačiau jei odos nelygumai Jus vargina jau apie mėnesį – laikas kreiptis į savo srities specialistą tiksliai diagnozei nustatyti. Apleidžiant šią odos ligą, gydymas gali gerokai apsunkti – vėliau gali likti žymūs randai, kurie tai pat gadins estetinį odos vaizdą.

Aknės gydymo lazeriu privalumai

veiksmingas aknės gydymas lazeriuAknės gydymas – preciziškas, kruopštus, kantrybės reikalaujantis procesas, kuriam reikia skirti daug laiko, reikalinga griežta odos priežiūros rutina, nuolatinis medikamentų vartojimas, reguliarus veido procedūrų lankymas. Tai gali trukti ilgiau nei metus. Lazerinis aknės gydymas – tai aktyvios ir sudėtingos aknės gydymo revoliucija. Naudojant lazerį yra efektyviai šalinami pūliniai, skausmingi spuogai, sulyginamas odos paviršius, mažinamas paraudimas – grįžta natūrali sveikos odos spalva. Lyginant su kitais aknės gydymo būdais – lazerinis gydymas yra vienas greičiausių – tiek pačios procedūros trukme, tiek galutinio rezultato pasiekimu. Taip pat, nereikia vartoti antibiotikų ir stiprų poveikį organizmui darančių vaistų ar hormoninių preparatų. Jei antibiotikus vartojate ilgą laiko tarpą, aknę sukeliančios bakterijos gali tapti jiems atsparios. Tokiu atveju lazerinis odos gydymas – tikras išsigelbėjimas.

Prieš aknės gydymo lazeriu procedūrą rekomenduojame

Mėnesį laiko prieš atliekant lazerinį gydymą rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių, nesilankyti soliariume. Porą mėnesių prieš atliekant šią procedūrą negalima vartoti aknės gydymui skirtų medikamentų – jei prieš tai aknę gydėtės pas kitą specialistą, apie tai praneškite gydytojui dermatologui konsultacijos metu. Negalima naudoti agresyvių rūgštinių odos priežiūros priemonių.

Kaip atliekamas aknės spuogų gydymas lazeriu?

Gydytojas dermatologas nudezinfekuoja gydomą odos zoną ir lazeriu manevruoja jos paviršiuje. Atliekant šią odos gydymo procedūrą, yra naikinamos aknę sukeliančios bakterijos, slopinamas perteklinis odos sebumo išsiskyrimas, mažinamas aktyvus odos uždegimas. Modernus lazeris nepažeidžia aplinkinės odos, tuo pat metu gydo aknės paliktus randus. Jau po pirmųjų procedūrų galima matyti progresą, oda tampa lygesnė, sveikesnė.

Kiek laiko trunka aknės gydymo lazeriu procedūra?

aknės gydymas lazeriu PanevėžyjeLyginant su konservatyviais aknės gydymo metodais, lazerinio gydymo trukmė yra juokingai trumpa – vos 10 – 30 minučių. Tačiau svarbu atminti – sveikai odos būklei palaikyti ir po gydymo reikalinga atidi ir tinkama odos priežiūra, suteiktų rekomendacijų laikymasis.

Kiek procedūrų man reikės?

Tikslų procedūrų kiekį, reikalingą Jūsų atveju, galite aptarti su gydytoju dermatologu konsultacijos metu. Tačiau dažniausiai tenkinantį rezultatą pasiekti galima atlikus 4 – 6 lazerinio gydymo procedūras, kurias kartoti reikia poros savaičių periodiškumu.

Ar aknės spuogų gydymas lazeriu skausmingas?

Lazerinis šios odos ligos gydymas nėra skausmingas. Jei jau esate atlikę kitas mūsų klinikoje siūlomas lazerines procedūras, tuomet jutimas turėtų būti panašus – lengvas dilgčiojimas, banguojantis šilumos pojūtis.

Rezultatai ir klientų atsiliepimai po aknės gydymo lazeriu procedūros

Vivus Sanus klinikos kolektyvas itin rekomenduoja aknės gydymą lazeriniu būdu. Ši procedūra turi didelę sėkmę ir pacientų tarpe – po jos sulaukiame daug gerų atsiliepimų.

Ar po aknės gydymo lazeriu lieka randelių?

Priklausomai nuo individualios Jūsų organizmo reakcijos bei polinkio formuoti randus, po šios lazerinio gydymo procedūros gali likti nežymių randelių. Kartais tai tebūna pereinamasis gydymo reiškinys, kartais – liekamoji būsena. Šias indikacijas reikėtų aptarti su gydytoju konsultacijos metu.

Galimi šalutiniai reiškiniai po aknės gydymo lazeriu

Atlikus lazerinę procedūrą ir pamiršus naudoti priemones, apsaugančias nuo saulės, galima odos hiperpigmentacija. Taip pat, lazerinis gydymas pašalina paviršinį odos netobulumą, bet ne jo atsiradimo priežastį, tad galimas aknės pasikartojimas. Svarbu rasti odos uždegimo kilmės motyvus ir imtis kompleksinio problemos sprendimo.

Aknės spuogų gydymo lazeriu kaina

Procedūra Kaina (eurais)
Veido sritis 55.00 – 155.00
Kaklo ir dekoltė sritis 75.00 – 155.00
Nugaros sritis 75.00 – 295.00

 

Užsukite pas mus į kliniką – suteiksime išsamią konsultaciją apie paslaugas ir ko galima tikėtis po jų. Mus rasite Panevėžyje, Paliūniškio g. 2C. Taip pat, jeigu turite klausimų, kviečiame užpildyti formą mūsų svetainėje, kontaktų puslapyje.