Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Sąnario echoskopija

Sąnarių skausmai – dažnai tiek jaunų, tiek vyresnių pacientų problema. Deja, nustatyti diagnozę neturinti pakankamai duomenų yra labai sudėtinga. Sąnarių ultragarsinis tyrimas suteikia diagnostikai itin vertingos informacijos, yra visiškai neskausmingas ir saugus. Sąnario echoskopija leidžia įvertinti ne tik patį sąnarį, bet ir sausgysles, raiščius, nustatyti sąnarių ligas ir ankstyvus pokyčius, minkštųjų audinių pakitimus, įvertinti skysčio kiekį sąnaryje.

Kada skiriama sąnario echoskopija?

Sąnario echoskopija dažnai yra skiriama pacientams, kurie skundžiasi sąnarių skausmu, tinimu, paraudimu, traškesiu, strigimu. Visos šios problemos leidžia įtarti sąnario uždegimą ar artritą, tačiau diagnozei patvirtinti reikia daugiau duomenų. Sąnario ultragarsinis tyrimas yra greitas būdas gauti patikimų duomenų. Echoskopija gali būti atliekama kelio, klubo sąnario ar kitose kūno vietose.

Pacientams kreipiantis dėl sąnario skausmų, diagnostiniais tikslais yra atliekama sąnario echoskopija, kurios metu gali pastebėti uždegimo požymius, pažeidimus, raiščių plyšimus ir kt. Jei skausmas jaučiamas po patirtos traumos, ultragarsinį tyrimą taip pat naudinga atlikti, nes galima pamatyti sąnario pakitimus kremzlėje ar kituose audiniuose, stebėti, ar nesikaupia skystis. Dažniausiai echoskopija yra atliekama kelio, klubo, pečių, čiurnos sąnariams.

Sąnario tyrimo tikslais gali būti atliekamas ir rentgenologinis tyrimas, tačiau būtina žinoti, kad jis nepakeičia echoskopijos. Be to, echoskopija gali būti taikoma visiems pacientams, nes yra saugi ir nekenksminga, tuo tarpu rentgenologinio tyrimo negalima atlikti nėščiosioms.

Kaip pasiruošti sąnario echoskopijai?

Specifinis pasiruošimas sąnario echoskopijos tyrimui nėra reikalingas, tačiau pasirinkite patogią aprangą. Prieš tyrimą reikės apnuoginti sąnarį, o tiriamą vietą gydytojas pateps geliu, kuris pagerina signalo perdavimą.

Kiek kainuoja atlikti sąnario echoskopinį tyrimą?

Sąnario echoskopijos tyrimo kaina siekia keliasdešimt eurų, tačiau jei tiriami iš karto keli sąnariai, echoskopija gali kainuoti brangiau. Tai vienas geriausių būdų gauti gydymui svarbios informacijos, be to, tyrimas yra saugus ir nekenksmingas, todėl echoskopijos kaina – tai investicija į savo gerą savijautą ir sveikatą.

Kiek laiko trunka sąnario ultragarsinis tyrimas?

Paprastai sąnario echoskopija trunka apie 15 minučių, nepriklausomai nuo to, koks sąnarys yra tiriamas. Visą tyrimo laiką sudaro tiriamos vietos paruošimas, tyrimas ir rezultatų pateikimas. Echoskopija yra neskausmingas ir greitas tyrimas, kuris nesukelia pacientams šalutinio poveikio, todėl iš karto po tyrimo galima grįžti prie įprastos veiklos.

Kada galiu tikėtis atsakymo po sąnario echoskopijos?

Sąnario echoskopijos metu visas vaizdas yra matomas realiuoju laiku, todėl gydytojas tyrimo rezultatus pateikia iš karto po tyrimo.
Kankina sąnario skausmas? Nerizikuokite ir nelaukite, kol situacija pablogės – registruokitės sąnario echoskopijai mūsų klinikoje Panevėžyje ir išspręskite sveikatos problemas.