Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Kaklo kraujagyslių echoskopija

Atnaujinta: 2023 23 lapkričio, 04:19

Kaklo kraujagyslių ultragarsinis tyrimas – tai saugus ir neinvazinis metodas, kuris leidžia diagnozuoti kaklo ir kraujagyslių bei galvos smegenų kraujotakos sutrikimus. Šis tyrimas dar vadinamas kaklo kraujagyslių echoskopija ir yra informatyvus: gydytojas gali patikrinti kraujagyslių būklę, kraujo tėkmės greitį, pastebėti kraujagyslių susiaurėjimus ir aptikti krešulius.

Kaklo ir galvos kraujagyslių echoskopija yra labai svarbus tyrimas – jo metu gauti rezultatai gali padėti užkirsti kelią tokiems rimtiems sveikatos sutrikimams kaip insultas ar kitos kraujagyslių ligos. Dėl to šį tyrimą kiekvienam pacientui naudinga atlikti profilaktiškai.

Kada skiriama kaklo kraujagyslių echoskopija?

Jei kaklo kraujagyslių echoskopija yra atliekama ne profilaktiškai, o diagnostiniais tikslais, gydytojai dažniausiai tyrimą skiria tiems pacientams, kurie skundžiasi galvos svaigimu, dažnu galvos ar kaklo skausmu, mirguliavimu akyse, sutrikusia koordinacija ar kalba, galūnių tirpimu, ūžimu ausyse ar galvoje.

Profilaktiškai kaklo kraujagyslių echoskopija yra skiriama pacientams, kurių cholesterolio ar trigliceridų kiekis kraujyje yra padidėjęs, taip pat turintiems aukštą kraujospūdį, sergantiems diabetu ar nutukimu.

Kartą per pusmetį kaklo ir galvos kraujagyslių echoskopiją turėtų atlikti pacientai, sulaukę 60 metų ar vyresni. Dažniau pasitikrinti reikėtų ir rūkoriams – šis blogas įprotis didina kraujagyslių ligų riziką.

Pasirūpinkite savo sveikata – registruokitės ultragarsiniams tyrimams mūsų klinikoje, Panevėžyje.

Kaip pasiruošti kaklo kraujagyslių ultragarsiniam tyrimui?

Kaklo kraujagyslių ultragarsinis tyrimas yra greitas ir paprastas, todėl jam nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Tiriama vieta yra patepama specialiu geliu, kuris užtikrina aiškesnį vaizdą, kuriam perduoti naudojamas daviklis.

Kiek kainuoja atlikti kaklo kraujagyslių echoskopiją?

Kaklo kraujagyslių echoskopija – nėra brangus tyrimas, jo kaina siekia vos keliasdešimt eurų. Neverta taupyti savo sveikatos sąskaita, juolab, kad ultragarsinis kraujagyslių tyrimas gali padėti užkirsti kelią itin rimtoms sveikatos problemoms.

Medicinos centras “Vivus Sanus” yra sudaręs sutartį su TLK ir teikia PSDF biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas be jokio papildomo mokesčio:

anesteziologo reanimatologo, endoskopuotojo, gydytojo odontologo paslauga – dantų dengimas silantais, kraujagyslių chirurgo, otorinolaringologo, periodontologo, radiologo konsultacijos, stacionarinės reanimacijos ir intensyviosios terapijos, ambulatorinės chirurgijos, dantų protezavimo paslaugos, komplikuotas dantų gydymas ir šalinimas vaikams ir suaugusiesiems su negalia.

Kiek laiko trunka kaklo kraujagyslių ultragarsinis tyrimas?

Visas ultragarsinis kaklo kraujagyslių ištyrimas su pasiruošimu trunka nuo keliolikos minučių iki pusės valandos. Tyrimo metu visi duomenys yra matomi realiuoju metu ir, esant poreikiui, gali būti atliekama biopsija. Po procedūros pacientas gali grįžti prie įprastos kasdienės veiklos.

Kada galiu tikėtis atsakymo po kaklo kraujagyslių echoskopijos?

Atliekant kaklo kraujagyslių echoskopiją, gydytojas mato duomenis ir iš karto juos vertina, todėl tyrimo atsakymas pacientui yra pateikiamas iš karto po tyrimo.