Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Svorio mažinimas

Atnaujinta: 2023 24 sausio, 12:29

Svorio mažinimas dabar įmanomas ir be ekstremalių pokyčių Jūsų kasdieniniame gyvenime. Mūsų medicinos centre atliekamos svorio mažinimo procedūros naudojant infraraudonųjų spindulių technologiją. Medicininis prietaisas DELINEA stimuliuoja raumenis mažo intensyvumo elektros mikrosrovėmis, dėl to raumenys susitraukia ir atsipalaiduoja, lygiai taip pat kaip ir treniruočių metu, tokių būdu deginami riebalai, kaip kuras energijai gaminti. Tai speciali procedūra, skirta probleminėms kūno vietoms, kur yra susidariusios didžiausios riebalų sankaupos.

 

Antsvoris

Antsvorio problema dažniausiai apibrėžiama kaip per didelis  riebalų susikaupimas tam tikrose kūno srityse. Pagal PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) atliktus tyrimus apie ketvirtadalis mūsų planetos gyventojų turi arba yra turėję su antsvoriu susijusių problemų. Disbalansas tarp suvartojamų kalorijų ir organizmo panaudojamų kalorijų energijai gaminti, tai pagrindinė antsvorio susidarymo ir nutukimo priežastis.

Netinkamas gyvenimo būdas skatina antsvorio problemos atsiradimą

  • Mažas fizinis aktyvumas – tai svarbiausia riebalų kaupimosi ir antsvorio susidarymo priežastis. Daugumos tyrimų duomenys rodo, kad bendras žmonių fizinis aktyvumas visame pasaulyje jau eilę metų mažėja.
  • Per didelis kalorijų suvartojimas – dėl didelio užimtumo ir laiko stokos dauguma žmonių subalansuotą mitybą pakeičia į greitą maistą, saldumynus, įvairius užkandžius. Taip maitinantis dažniausiai gaunamas padidintas menkaverčių riebalų ir angliavandenių kiekis, kurių perteklius kaupiasi organizme.
  • Alkoholio vartojimas – moksliškai įrodyta, kad piktnaudžiavimas alkoholiu paskatina riebalų kaupimąsi stabdydamas jų oksidaciją.

 

Antsvorio įtaka sveikatai

Svorio mažinimas yra svarbus ne vien dėl to, kad gražiau atrodytume sau ir aplinkiniams. Antsvoris tiesiogiai padidina riziką susirgti įvairiomis ligomis:

  • Insultas;
  • Širdies ligos;
  • Diabetas;
  • Sąnarių ligos;
  • Įvairios vėžio formos.

Kaip nustatyti, ar turite antsvorio?

Pats populiariausias būdas, tiesiog apskaičiuoti jūsų kūno masės indeksą (KMI): jūsų kūno svoris (kg) padalinamas iš jūsų ūgio (m) pakelto kvadratu. Taip KMI parodo, ar pagal jūsų ūgį kūno svoris yra tinkamas. Pagal PSO, jūs turite antsvorio, kai jūsų KMI reikšmė yra nuo 25 iki 29. Turite I arba II laipsnio nutukimą, kai KMI siekia 30-39. Turite trečio laipsnio nutukimą, kai siekia 40 ir daugiau. Bet toks antsvorio apskaičiavimo būdas nėra tinkamas sportininkams. Dėl didelės raumenų masės jie gali turėti aukštą KMI, bet tai dar nereiškia, kad jie turi antsvorio.

Labiausiai riebalai kaupiasi liemens srityje. Jeigu vyrų liemens apimtis viršija 94 centimetrus, o moterų 80 centimetrų, tai dažniausiai parodo riebalų perteklių.

Svorio mažinimas yra rekomenduojamas jau susidūrus su pirmais antsvorio turėjimo požymiais, kol dar galite pakankamai lengvai viską kontroliuoti.

 

Svorio mažinimas