Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu

Kartais nuosavas kūnas gali sukelti nemažai kompleksų. Jei tam tikri niuansai kelia estetinį nepatogumą, neabejotinai ieškoma būdų, kaip sukurti sau daugiau komforto. Neretą šviesesnės odos fototipo žmogų šiltesniu metų sezonu ištinka nemalonumas – pigmentinės dėmės. Tai – pigmentiniai odos pakitimai, kai dėl tam tikrų priežasčių sutrinka melanino (tamsaus odos pigmento) gamyba. Odos pigmentacija gali būti įvairiausių formų ir dydžių, yra linkusi plisti. Dėl šių dėmelių odos spalva tampa netolygi, netgi gali pasirodyti, jog veidas tarsi purvinas, nešvarus. Tokios dėmės, kad ir kaip norėtum, deja, bet nenusiprausi. Juk ne kiekvienas gali kūno žymes, kad ir strazdanas (kurios, beje, taip pat laikomos įgimta, melanino pertekliaus sukurta, pigmentacijos dėme), nešioti taip išdidžiai, kaip tai daro Pepė Ilgakojinė? Moderniausias šio kosmetinio defekto sprendimo būdas – hiperpigmentacijos šalinimas lazeriu. Kviečiame savo odos grožį patikėti į Panevėžyje esančios mūsų klinikos specialistų rankas.

Pigmentinių dėmių atsiradimo priežastys

 

pigmentinių dėmių atsiradimas

Kaip ir daugumai sveikatos problemų, nėra tik vieno kintamojo, kurio atsisakius išsispręstų visos problemos. Yra nemažai kompleksinių sudedamųjų dalių, kurios gali turėti įtakos pigmentacijos atsiradimui. Pigmentinės dėmės linkusios atsirasti dėl hormoninių pakitimų organizme (pvz.: nėštumo metu, prasidėjus menopauzei, vartojant tam tikras kontraceptines priemones), po persirgto odos uždegimo (pvz.: aknės). Neretai tam įtakos turi ir genetinis fonas, kai giminėje jau yra pasitaikę hiperpigmentacijos atvejų. Tačiau, žinoma, pagrindinį vaidmenį čia atlieka saulė. Dažnas buvimas tiesioginiuose saulės spinduliuose turi didelę įtaką pigmentacijos atsiradimui bei paryškėjimui. Pigmentinės dėmės dažniausiai aptinkamos tokiose vietose, kurios yra arčiausiai saulės ar vis pamirštamos patepti apsauginėmis priemonėmis. Vyrams pigmentacija dažniau pasitaiko pečių, nugaros ir sprando srityse. Moterų tarpe dekoltė srities oda gauna didžiulę saulės spindulių apkrovą. Dažna šiuolaikinė moteris jau nepamiršta kruopščiai pasitepti veido kremu nuo saulės, tačiau staiga prieš išeinant iš namų nusprendusi persirengti palaidinę su V tipo prakirpu, greičiausiai skubėdama užmirš apsaugoti ir iškirptę. Būtent veido, rankų ir dekoltė sritys yra tos, dėl kurių gydymo dažniausiai kreipiamasi į mūsų kliniką.

 

Kokiais atvejais rekomenduojamas pigmentinių dėmių šalinimas būtent lazeriu?

 

pigmentinių dėmių naikinimas

Ši procedūra yra tinkama visiems odos tipams. Dažniau tokio tipo odos gydymas yra rekomenduojamas, jei Jūsų pigmentinės dėmės yra įgimtos ir aktyvioje fazėje linkusios plisti ar didėti.

 

Tiesa, pigmentinių dėmių šalinimą reikėtų atidėti, jei šiuo metu esate nėščia ar žindote kūdikį. Šios procedūros negalima atlikti, jei yra paviršinių gydytinos odos pažeidimų ar esant aktyviam odos uždegimui. Šis pigmentacijos būdas nėra atliekamas, jei vartojate stiprius hormoninius vaistus, antibiotikus ar pradėjote imunoterapijos kursą. Apie nuolat vartojamus vaistus praneškite gydytojui dermatologui konsultacijos metu.

Pigmentinių dėmių šalinimo lazeriu privalumai

Saugumas. Profesionalūs, kvalifikuoti gydytojai bei moderniausia mūsų klinikoje turima aparatūra leidžia užtikrinti atliekamos procedūros saugumą bei kokybę.

Greitas efektas. Įprastiems atvejams pakanka vos 1 – 2 lazerinių procedūrų, atliekamų 4 savaičių intervalais. Lyginant su kitais pigmentacijos būdais, klientų lūkesčiai patenkinami itin greitai.

Nepriekaištingi rezultatai. Atliekant pigmentinių dėmių šalinimo lazeriu procedūrą lengvai atsikratoma nepageidaujamo odos defekto. Be to, tuo pat metu yra skatinama kolageno gamyba bei naujų odos ląstelių kūrimasis, taigi oda atgauna pirminį skaistumą, atrodo itin glotni, atsistato jos drėgmės lygis.

Kaip atliekamas pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu?

Nustačius reikiamus lazerio parametrus lazerio galvutė pradedama naviguoti gydomos odos plote, jo skleidžiamos bangos greitai išskaido viršutiniame odos sluoksnyje susikaupusį perteklinį melanino kiekį. Smulkios melanino dalelės vėliau natūraliu medžiagų apykaitos būdu pasišalina iš organizmo. Priklausomai nuo hiperpigmentacijos išplitimo bei gydomos kūno zonos, pati procedūra gali trukti nuo 10 iki 30 minučių. Iškart po procedūros gali būti matomas probleminių vietų išryškėjimas, tačiau 1 – 2 savaičių bėgyje pigmentinės dėmės pranyksta, oda įgauna tolygų atspalvį.

Geriausiems rezultatams išgauti, rekomenduojame bent mėnesį laiko prieš ir po numatomos vizito datos itin kruopščiai saugoti odą nuo tiesioginės saulės bei nesilankyti soliariumuose, nenaudoti agresyvių rūgštinių kosmetikos priemonių. Po atliktos procedūros kruopščiai laikytis gydytojo dermatologo paskirtų rekomendacijų.

Ar pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu – skausminga procedūra?

Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu nėra skausminga procedūra. Mūsų naujausia įranga turi integruotą vėsinimo sistemą, kuri leidžia pacientui procedūros metu jaustis komfortabiliai. Tiesa, pacientai šią procedūrą apibūdina kaip sukeliančią lengvo dilgčiojimo pojūtį. Jei turite itin žemą skausmo pakantumo slenkstį ir tokie pojūčiai Jus trikdo – gali būti naudojami anestetikai.

Ar lazeris visiškai panaikina pigmentines dėmes?

pigmentinių dėmių šalinimasGeriausias iki šiol išrastas būdas galutinai išgydyti pigmentines dėmes – jų prevencija. Kaip ir minėjome, nėra vieno kintamojo, lemiančio hiperpigmentacijos atsiradimą. Jei tai įgimta – po intensyvių saulės vonių pigmentacija gali vėl atsirasti. Nepamirškite sveikos odos priežiūros rutinos: Jūsų odos tipui tinkamų higienos priemonių, naudoti apsauginį kremą nuo saulės nepaisant metų laiko.

Pigmentinių dėmių šalinimo lazeriu kaina

Pigmentinių dėmių šalinimo lazeriu kaina kinta priklausomai nuo gydomo odos ploto ar kūno zonos:

Procedūra Kaina (eurais)
1 kvadratinio centimetro apibrėžtyje nuo 35.00
Plaštakų sritis 70.00
Kaktos sritis 90.00
Veido sritis 140.00
Dekoltė srtitis 160.00

 

Kitose kūno zonose esančios hiperpigmentacijos šalinimo lazeriu kainos aptariamos individualiai su gydytoju.

Užsukite pas mus į kliniką – suteiksime išsamią konsultaciją apie paslaugas ir ko galima tikėtis po jų. Mus rasite Panevėžyje, Paliūniškio g. 2C. Taip pat, jeigu turite klausimų, kviečiame užpildyti formą mūsų svetainėje, kontaktų puslapyje.