Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Prostatos echoskopija

Atnaujinta: 2023 23 lapkričio, 04:23

Echoskopija yra greitas, neskausmingas ir saugus būdas patikrinti prostatą. Tyrimo metu naudojamos ultragarso bangos, o gaunamas vaizdas leidžia įvertinti priešinės liaukos būklę, nustatyti jos sutrikimus, pastebėti vėžinius darinius ir kitas problemas.

Kada skiriama prostatos echoskopija?

Paprastai prostatos ultragarsinis tyrimas yra skiriamas tiems pacientams, kurie skundžiasi šlapinimosi, erekcijos sutrikimais, pastebi kraują šlapime ar spermoje, guzelius aplink tiesiąją žarną, patiria skausmą lytinių santykių metu arba kuriems yra nustatytas PSA padidėjimas.

Atlikti prostatos echoskopiją gydytojai rekomenduoja visiems pacientams, kurie pastebi neįprastų simptomų. Taip pat profilaktiškai turėtų pasitikrinti tie, kurie susiduria su didesne prostatos vėžio rizika – turi šia liga sirgusių giminaičių ar patenka į rizikos grupę.

Profilaktiškai prostatos ultragarsinį tyrimą turėtų atlikti visi vyrai, sulaukę 40 metų.

Prostatos echoskopija yra naudojama biopsijos metu arba tyrimas gali būti skiriamas biopsijai paimti.

Pastebėjote prostatos ligų simptomų? Nerizikuokite savo sveikata ir nedelskite atlikti tyrimo – registruokitės prostatos echoskopijai mūsų klinikoje Panevėžyje.

Kaip pasiruošti prostatos echoskopijai?

Prostatos tyrimui nėra reikalingas specifinis pasiruošimas, tačiau registruojantis tyrimui būtina žinoti, kad jis yra atliekamas esant pilnai šlapimo pūslei. Taip yra matomas aiškesnis vaizdas ir gaunami tikslesni rezultatai. Dėl rekomenduojama prieš tyrimą išgerti daugiau vandens ir nesišlapinti.

Kiek kainuoja atlikti prostatos echoskopinį tyrimą?

Prostatos echoskopijos kaina siekia vos keliasdešimt eurų, tačiau gali apsaugoti nuo labai rimtų sveikatos problemų. Rizika susirgti prostatos ligomis didėja su amžiumi, tad nerizikuokite ir laikui atlikite gydytojų rekomenduojamus tyrimus.

Medicinos centras “Vivus Sanus” yra sudaręs sutartį su TLK ir teikia PSDF biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas be jokio papildomo mokesčio:

anesteziologo reanimatologo, endoskopuotojo, gydytojo odontologo paslauga – dantų dengimas silantais, kraujagyslių chirurgo, otorinolaringologo, periodontologo, radiologo konsultacijos, stacionarinės reanimacijos ir intensyviosios terapijos, ambulatorinės chirurgijos, dantų protezavimo paslaugos, komplikuotas dantų gydymas ir šalinimas vaikams ir suaugusiesiems su negalia.

Kiek laiko trunka prostatos ultragarsinis tyrimas?

Prostatos echoskopija trunka vos keliolika minučių, todėl pacientams nereikia skirti daug laiko. Tyrimui nereikalingas pasiruošimas, tai nėra invazinė procedūra, todėl iš karto po tyrimo pacientai gali sugrįžti prie jiems įprastos veiklos: vairuoti, dirbti, sportuoti ar pan.

Kada galiu tikėtis atsakymo po prostatos echoskopijos?

Pacientams nereikia ilgai laukti prostatos echoskopijos rezultatų – informacijos apie sveikatos būklę gydytojas suteiks tyrimo metu, o tyrimo atsakymus pateiks iš karto po tyrimo.