Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Dantų protezavimas

Atnaujinta: 2023 30 sausio, 09:33

Dantų protezavimas – kaina, mitai ir privalumai šiame straipsnyje. Dantų protezavimas pirmiausia aktualus norintiems atstatyti prarastus ar pažeistus dantis dėl įvairiausių priežasčių – karieso, nuskilimo, gelsvumo, amžiaus ir kt. Gydytojai odontologai gali restauruoti   paciento dantis bei kietąsias žandikaulio struktūras. Estetiškai atkurti dantys pagerina žmogaus išvaizdą, palengvina kramtymą, kalbėjimą, t.y. kasdienybei vėl suteikiamas komforto jausmas.

Paslaugų, apmokamų PSDF biudžeto lėšomis sąrašą rasite čia

Visas protezavimo kainas galite matyti čia.

Dantų protezavimo kompensuojamoji suma:

Dantų protezavimas Panevežyje

Detaliau apie dantų protezavimą

Natūralių dantų praradimas ar kitoks pažeidimas neigiamai paveikia žmogaus kasdienybę. Šypsena pasitinkame aplinkinius, reiškiame emocijas, todėl, atsiradus trūkumams, esame linkę mažiau pasitikėti savimi, vengti šypsotis, laisvai kalbėti. Nesvarbu, kas sukėlė pažeidimą, – nelaimingas atsitikimas, ligos, senėjimo procesai – kiekvienas nori susigrąžinti pradinę, dažnai net geresnę, dantų būklę.

Odontologo darbas – išspręsti net pačias sudėtingiausias odontologines problemas, trukdančias žmogaus kasdienybės komforto lygiui. Gydytojai rūpinasi traumas patyrusiais pacientais, žmonėmis su įgimtais genetiniais defektais bei kitais, siekiančiais patobulinti šypseną ir ją išlaikyti kuo ilgiau.

Nors protezavimas glaudžiai susijęs su implantacija, reikėtų išskirti du pagrindinius, dažniausiai naudojamų, protezų tipus – pilnus ir dalinius:

  • Išimami protezai gali būti įprasti arba gaminami iš karto. Įprastus protezus galima nešioti tik sugijus dantenoms po jų rovimo, iškritimo ir pan. Tam dažniausiai prireikia 8-12 savaičių. Iš karto dedami protezai yra paruošiami iš anksto, jeigu yra planuojama išrauti ar dalinai pašalinti dantis. Pacientas nešiodamas tokius protezus gali jaustis ramiau, laisviau kalbėti, valgyti. Žinoma, gyjant keičiasi ir forma, todėl tenka dažniau apsilankyti pas odontologą tam, kad protezai būtų iš naujo pritaikyti prie dar nespėjusios susiformuoti minkštųjų audinių struktūros. Tokiu atveju šio tipo protezai taps maksimaliai efektyvūs ir patogūs. Įprasta, kad po protezavimo burnoje išsiskiria daugiau seilių – tai natūrali organizmo reakcija. Nemažiau svarbu, kad pacientas išmoktų tinkamai įsidėti ir išsiimti dirbtinius dantis. Tai padaryti visai nesudėtinga – odontologas paaiškina visas būtinas detales, išmoko, kaip tinkamai valyti, ką naudoti, kad protezai būtų švarūs, prižiūrėti ir tarnautų ilgai.
  • Fiksuotos restauracijos protezai, dar kitaip vadinami tilteliu ar karūnėle, yra gaminami ant tvirtų šaknų, pasitelkiant specialias medžiagas, metalines konstrukcijas. Šios rūšies protezai dažniausiai naudojami kai trūksta vieno ar kelių dantų. Fiksuotas tiltelis pakeičia nesamus dantis uždedant karūnėles, kurios tvirtinamos prie šalia esančių sveikų dantų. Vainikėliai ir tiltai neleidžia kisti esamų bei naujų dantų pozicijai. Pastaroji priežastis pasirinkti dalinius protezus tampa esmine tiems, kurie rūpinasi ne tik savo sveikata, bet ir grožiu bei išvaizda

Pagaminti protezus užtrunka keletą savaičių, o apsilankyti odontologo kabinete tenka keletą kartų. Vizitų metu atliekamos šios procedūros:

  • Detaliai išmatuojami apatinis ir viršutinis žandikauliai;
  • sukuriami laikini modeliai, naudojant vašką, plastiką, kitas medžiagas. Juos pacientas pasimatuoja prieš tikrų protezų gamybą;
  • odontologas tvirtina ilgalaikius protezus;
  • atliekama korekcija, pataisymai;
  • kitos reikalingos procedūros.

Klinikoje Vivus Sanus moderniai įrengti odontologų kabinetai, naudojama tik naujausia įranga, suburta profesionalių gydytojų komanda. Neatsiliekame nuo šiuolaikinių protezavimo tendencijų, nuolat atnaujiname savo žinias – stengiamės, kad mūsų darbo dėka pacientų veiduose visuomet išliktų šypsena.

Kaip jaučiasi protezus nešiojantys žmonės?

Pirmomis savaitėmis dirbtiniai dantys primena svetimkūnį burnoje, tačiau su kokybiškais protezais šis nemalonus jausmas sumažinimas iki minimumo. Reikia laiko, kad veido raumenys, skruostai, liežuvis įprastų prie protezų.

Klinika Vivus Sanus rūpinasi, kad ne tik dantų protezavimas, bet ir kitos odontologijos paslaugos būtų atliekamos tvarkingai, kokybiškai, jums patogiu metu. Mes sprendžiame odontologines problemas už jus. Viskas ko užtenka, tai užsirezervuoti laiką, atvykti ir nebijoti išsakyti savo problemas. Tai padarę galite būti įsitikinę, kad sulauksite kokybiškos pagalbos iš aukšto lygio specialistų mūsų klinikoje!