Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Randų šalinimas lazeriu

Kūno randai pasakoja kiekvieno žmogaus istoriją – gyvenimo kelionėje patirtas džiugias akimirkas ir nuoskaudos kartėlį. Kartais šios žymės itin kompleksiškai veikia gyvenimą ir gali sukurti kur kas gilesnes sielos žaizdas. Randai, atsiradę po paviršinio odos pažeidimo, mena ne vien vaikystės išdaigas ar paauglystės šėlsmą, bet ir sunkias traumas, operacijas, nelaimingus atsitikimus ar sunkios ligos pasitraukimą. Ilgainiui šie kūno ženklai gali sukelti psichologinį diskomfortą, bet kartu tampa ir savasties dalimi, mat visiškai panaikinti randą ir atgauti glotnią, nepriekaištingą odą galimybių nėra. Tačiau lazerinis randų gydymas gali būti tas sprendimas, kuris apvers Jūsų gyvenimą aukštyn kojomis. Tai inovatyvus šios odos problemos sprendimo būdas, galintis efektyviai pagerinti estetinį rando vaizdą. Kviečiame pakylėti savo kasdienybę į kitą lygį, apsilankykite Vivus Sanus klinikoje Panevėžyje.

Randų šalinimo lazeriu privalumai

Saugus ir patikimas būdas. Gydant randą lazeriniu būdu nėra pažeidžiami aplinkiniai sveikieji odos plotai. Rando naikinimą atlieka kompetentingi savo srities specialistai. Naudojama pažangiausia ir moderniausia lazerinė technika.

Greiti rezultatai. Lazerinis rando naikinimas yra labai efektyvus, rando būklės pagerėjimas matomas jau po pirmosios lazerinės procedūros.

Greitas gijimas. Lyginant su chirurginių rekonstrukcijų metu esančiomis intervencijomis, lazerinio gydymo poprocedūrinis gijimo laikotarpis yra gerokai trumpesnis.

Paprasta reabilitacija. Taip pat, lengvesnė ir reabilitacinė priežiūra, nereikia nerimauti dėl siūlių, likusių po operacijos, mažesnė žaizdelės infekcijos atsiradimo tikimybė.Tai yra itin svarbu, kad šalinant randą nesusiformuotų kitas.

Kada rekomenduojama pradėti rando šalinimą?

randų naikinimas lazeriuRando šalinimo procedūras pradėti geriausia kuo anksčiau nuo jo atsiradimo. Tiesa, pirmus pusę metų vyksta aktyvus organizmo gijimo procesas, kuris išskirtiniais atvejais gali užsitęsti net iki keleto metų. Šiuo laikotarpiu svarbi kruopšti pažeistos odos priežiūra. Kadangi randų atsiradimo specifika gali būti labai skirtinga (chirurginės intervencijos, nudegimai, aknės randai, įvairios traumos, vėjaraupiai ir kitos uždegiminės ligos), gali būti paskirti skirtingi tepamieji preparatai. Šiuo aktyviuoju odos gijimo periodu geriausia yra prižiūrėti pagal gydytojo rekomendacijas, saugoti nuo saulės ir laukti. Jam praėjus galima imtis estetinių transformacijų. Skirtingo tipo randams naudojami skirtingi lazerių parametrai. Gydytojas specialistas su pacientu išsamiai aptaria rando atsiradimo aplinkybes bei lūkesčius ir parenka Jums tinkamiausią ir efektyviausią gydymą lazeriu. Mūsų klinikoje naudojami vieni moderniausių Quanta System Italia lazeriai yra įgalūs šalinti įvairaus tipo randus, kurie yra skirstomi pagal savo tekstūros ypatybes:

Hipertrofiniai randai. Dažniausiai pasitaikantis randų tipas. Tai ryškiai raudonos spalvos žymės, kurios pasižymi iškilumu ir kietoku paviršiumi. Tokio tipo randai susiformuoja stipriai nusideginus (įskaitant ir rūgštines medžiagas) ar po atliktų chirurginių pjūvių. Jų susiformavimo trukmė yra 1 – 2 metai.

Keloidiniai randai. Jų indikacijos – žymės itin iškilusios virš odos paviršiaus, sodri raudona ar melsva spalva. Ši randų rūšis yra retesnė, patologinė. Pasitaiko žmonėms, kurių organizmas stipriau reaguoja į išorinius pažeidimus ir turi didesnį polinkį formuoti randus. Ilgainiui šių randų apibrėžtumas gali didėti, netgi išaugti buvusias pažeisto odos ploto ribas, o randą pašalinus – netgi atsinaujinti. Dėl šio randų tipo savybių sunku nustatyti jų susiformavimo trukmę.

Atrofiniai randai. Šiuos randus atskirti nuo kitų aptartų yra itin lengva – jie įdubę, o ne iškilę, atsirandantys, kai odos pažeidimas yra giluminis. Tokio tipo randai dažniausiai susiformuoja po aknės (išnykus spuogams), vėjaraupių ar stafilokoko.

Taip pat, priklausomai nuo odos pažeidimo vietoje esančio pigmento (melanino) pertekliaus arba trūkumo, gali skirtis ir kūno žymės spalva – pasitaiko raudoni, rudi ir balti randų tipai. Visi minėti atvejai gali būti naikinami mūsų klinikoje. Jei kyla neaiškumų dėl rando susiformavimo ir jo šalinimo, geriausia yra pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu, jis suteiks visą reikiamą informaciją.

Ką derėtų žinoti prieš atliekant randų šalinimo procedūrą lazeriu?

randų šalinimas lazeriu

Lazerinis randų naikinimas negali būti atliktas nėštumo ir žindymo laikotarpiais. Taip pat, negalima šios procedūros atlikti esant aktyviam odos uždegimui, vartojant antibiotikus ir stiprius hormoninius preparatus ar atliekant imunoterapijos kursą. Apie nuolat vartojamus vaistus perspėkite gydytoją specialistą konsultacijos metu.

Bent tris savaites iki numatomos lazerinės procedūros datos reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, lankytis soliariumuose. Po jos – naudoti galvos dangalus, apsaugines stiprų SPF turinčias priemones, kad būtų išvengta pigmentacijos. Dėl šių priežasčių rekomenduojama šią procedūrą atidėti šaltajam metų sezonui, taip pat, nukelti planus vykti atostogauti. Po šios procedūros kurį laiką bus vizualus gydytos vietos patinimas ir paraudimas, tad jei randas yra pastebimoje vietoje – tai gali pakenkti Jūsų įvaizdžiui darbe ar renginiuose, tad nusiteikite bent dieną praleisti ne viešumoje.

Kaip atliekamas ir kiek trunka randų šalinimas lazeriu?

randų šalinimas lazeriu Panevėžyje

Prieš atliekant kūno žymės naikinimą, vietiškai aplikuojamas anestetinis kremas, taigi pojūčiai išlieka minimalūs, vos dilgčiojantys. Į randą nukreiptas lazerio spindulys aktyvina odoje esančio kolageno gamybą, taip skatina odos atsinaujinimą, vienodina paviršiaus spalvą, gerina odos elastingumą. Lazeriu naviguojant odos paviršiumi, tuo pat metu yra aktyvuojama ir vėsinimo technologija maksimaliam paciento komfortui. Priklausomai nuo individualaus atvejo (rando dydžio, lokacijos, įsisenėjimo ar randų kiekio) ši estetinė procedūra gali trukti nuo kelių iki keliasdešimt minučių.

Po procedūros atsiradęs odos paburkimas ir raudonis išsisklaido keleto dienų bėgyje. Taip pat, gali būti juntamos šilumos bangos – tai yra normali organizmo reakcija, kuri praeis.

Ar lazeris gali visiškai pašalinti randą?

randų naikinimas lazeriu Panevėžyje

Rando gijimas – tai ilgas ir delikatus procesas, kurio metu ypatingai svarbi nuosekli priežiūra ir rekomenduotų medikamentų naudojimas. Būtent tai turės įtakos, kaip randas atrodys susiformavus, ateityje ir ar jam reikės papildomos kosmetinės korekcijos lazeriu. Nėra tokio odos gydymo būdo, kuris visiškai išlygintų odą, tačiau daugeliu atvejų lazeris itin efektyviai randą padaro mažiau ar vos matomą. Tai itin aktualu pacientams, kurių randai yra lengvai krentantys į akis.

Kiek procedūrų reikia norint, kad randas būtų pašalintas?

Yra keletas veiksnių, nuo kurių priklauso lazerinio rando gydymo efektyvumas. Tai yra jo atsiradimo kilmė, įsisenėjimas, lokacija, dydis, paties paciento amžius bei genetinis polinkis randų formavimui. Seniai susiformavusius randus visad bus sunkiau pašalinti nei atsiradusius neseniai. Taip pat, žmogui senstant, lėtėja jo medžiagų apykaita bei sulėtėja kolageno gamyba, tad vyresnio amžiaus pacientams gali reikėti daugiau seansų. Šalinant randus lazeriu, įprastai prireikia 2 – 5 procedūrų 4 – 6 savaičių intervalais. Bet kaip jau minėta anksčiau, yra nemažai kintamųjų, kurie šį procesą gali tiek paspartinti, tiek prailginti.

Randų gydymo lazeriu kaina

Procedūra Kaina (eurais)
Randų šalinimas lazeriu 35.00 – 125.00

 

Užsukite pas mus į kliniką – suteiksime išsamią konsultaciją apie paslaugas ir ko galima tikėtis po jų. Mus rasite Panevėžyje, Paliūniškio g. 2C. Taip pat, jeigu turite klausimų, kviečiame užpildyti formą mūsų svetainėje, kontaktų puslapyje.