Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Hemangiomų šalinimas lazeriu

Lazerinis hemangiomų šalinimas – pats lengviausias ir pažangiausias šio gerybinio naviko gydymo būdas pasaulyje. Vienas inovatyviausių prietaisų šią procedūrą atlieka itin efektyviai ir saugiai. Žinoma, vienos gydymo procedūros dažniausiai nepakanka – tai nėra greitas procesas, tačiau palyginus su laukimu, kol ji galbūt sunyks natūraliai – estetinis pasitenkinimas gerokai spartesnis. Esant medicininei hemangiomų gydymo būtinybei – lazerinis gydymas laikomas netgi pačiu greičiausiu metodu. Jau pirmojo lazerinio šalinimo metu yra sustabdomas tolesnis hemangiomos vystymasis, nutraukiama jos mitybos grandinė, o tęsiant procedūrų kursą ilgainiui ji nyksta, kol yra galutinai pašalinama nuo odos paviršiaus. Norėdami išsiaiškinti būtent Jūsų atveju reikalingo procedūrų skaičiaus bei numatomo gydymo trukmę, gydytojo dermatologo konsultacijai užsiregistruoti galite Vivus Sanus klinikoje Panevėžyje.

Hemangioma – kas tai?

Hemangiomą atpažinti itin paprasta – pagrindinis jos požymis yra ryški vyšninė spalva. Kiti simptomai – aiškus kraštas, tačiau neaiški, nenuosekli forma, gali būti tiek plokščias, tiek iškilęs darinys. Hemangiomos yra įgimtas kraujagyslinis navikas – matomas jau gimus ar išryškėjantis per pirmuosius porą mėnesių, o pirmaisias gyvenimo metais jis gali aktyviai kisti – plėstis į šalis, iškilti virš paviršiaus. Ši kūno žymė dažnai išgąsdina naujagimio tėvus, juos domina ar jų mažyliui viskas gerai, ar ji pavojinga, ar hemangiomai reikia kokios nors priežiūros, o svarbiausia – ar ji išnyks? Geroji žinia ta, kad hemangioma nėra piktybinė ir niekuomet tokia netaps. Absoliučiam hemangiomos diagnozės tikslumui retais atvejais gali būti atliekama odos biopsija.

Ar hemangioma pavojinga ir kada būtina ją pašalinti?

Sudėtingesni šių odos darinių atvejai gali pasitaikyti kuomet jie atsiranda nosies ar burnos ertmėse, ausies landoje ar akių zonoje. Be šių, akivaizdžiai odos paviršiuje matomų hemangiomų atvejų, jos gali pasitaikyti ir kitur, kur plika akimi pamatyti neįmanoma – vidaus organuose, kauluose, smegenyse – tokioms hemangiomoms tirti naudojamas ultragarsas.

Ypatingas gydymas hemangiomoms ne visuomet yra reikalingas, mat vaikui perkopus vienerių metų ribą, kai kurie odos paviršiuje esantys dariniai ima nykti savaime. Žinoma, šis procesas nėra greitas, gali trukti net kelerius metus, o jiems sunykus – gali likti odos tekstūros ar spalvinių pakitimų, išnykimas gali būti tik dalinis. Apie 70% pacientų hemangiomas renkasi šalinti vien dėl estetinio komforto. Likę šalinami atvejai – medicininės indikacijos. Svarbu kuo anksčiau kreiptis gydytojo specialisto konsultacijai ir jei reikia, gydymą pradėti kaip įmanoma anksčiau.

Gydymas visuomet yra būtinas, jei matomas aktyvus hemangiomos augimas. Taip pat, jei hemangioma susiformavusi akies srityje – gali sutrikti vaiko regos vystymasis. Darinys gali trukdyti vaikui patogiai valdyti akį, jis gali pradėti žvairuoti. Nosies zonoje esanti hemangioma gali trukdyti kvėpuoti, didinti SKMS riziką. Ant lūpų atsiradusios hemangiomos žala – negrįžtama. Dėl šių indikacijų veido, lytinių organų bei delnų hemangiomos šalinamos iš karto jas diagnozavus. Nereta komplikacija – besiplečiančios hemangiomos atvejai vidaus organuose gali trikdyti kvėpavimo takų darbą, galimi vidiniai kraujavimai, gali sukelti negrįžtamas organų, audinių deformacijas. Be abejo, šias komplikacijas lydi ir stiprus skausmas. Dėl šių priežasčių vidiniuose organuose esančius darinius būtina gydyti skubiai.

Ką būtina žinoti prieš atvykstant procedūrai?

Atvykstant hemangiomos šalinimo operacijai ji negali būti pažeista (kraujuojanti ar pūliuojanti), neturėtų būti odos uždegimo ar infekcijos. Kaip ir prieš kitas lazerines procedūras, patariama apie mėnesį laiko vengti tiesioginių saulės spindulių. Jei vartojate antibiotikus ar kraują skystinančius vaistus – apie tai praneškite gydytojui priešoperacinės konsultacijos metu. Besilaukiančioms moterims ši procedūra negali būti atliekama.

Po hemangiomos šalinimo procedūros

Po gerybinio odos darinio panaikinimo lazeriu reikėtų bent porą savaičių naudoti stiprią SPF apsaugą turinčias kosmetikos priemones, vengti būti saulėje, soliariumuose, kurį laiką atsisakyti intensyvių vandens procedūrų ir palaikyti tinkamą kūno higieną. Sekti kitas gydytojo dermatologo nurodytas rekomendacijas.

Ar hemangiomos šalinimo procedūra skausminga?

Lazerinis gydymas pats savaime yra neskausmingas ir kelia tik labai minimalius pojūčius, net vaikams tai nėra nemalonu, trunka vos kelias minutes. Tačiau jei procedūrą atliekantis specialistas mato poreikį, gali būti taikomas vietinis nuskausminimas. Jei hemangioma šalinama veido zonoje ar kitoje labiau dirginančioje vietoje, tuomet vaikui gali būti taikoma narkozė. Galimas ir chirurginis hemangiomos naikinimo būdas. Tokiu atveju narkozė yra būtina. Be to, renkantis chirurginę intervenciją galimas ne toks priimtinas estetinis rezultatas, kurį vėliau gali reikėti taisyti lazerinių procedūrų pagalba. Taip pat, jei hemangioma esti itin aktyvi, intensyviai besiplečianti ir auganti – jos išpjovimas skalpeliu gali jos ir nesustabdyti, ji gali atsinaujinti šalia pooperacinio rando esančiuose iš pirmo žvilgsnio sveikos odos plotuose. Tai konservatyvesnis gydymo būdas, labiau tinkamas deformacijų šalinimui.

Hemangiomų šalinimo kaina

Procedūra Kaina (eurais)
Hemangiomų šalinimas lazeriu 35.00 – 95.00

 

 

 

Užsukite pas mus į kliniką – suteiksime išsamią konsultaciją apie paslaugas ir ko galima tikėtis po jų. Mus rasite Panevėžyje, Paliūniškio g. 2C. Taip pat, jeigu turite klausimų, kviečiame užpildyti formą mūsų svetainėje, kontaktų puslapyje.