Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Apgamų šalinimas

Apgamai yra kiekvieno žmogaus gyvenimo palydovas. Pamačius tokį odos darinį nėra nustebusių, nes tai – įprastas reiškinys kasdienybėje, mat kiekvienas žmogus turi 10-40 akivaizdžių ar mažiau prašalaičiui matomų apgamų. Chiromantai žmogui netgi gali priskirti įvairiausias būdo savybes, priklausomai nuo apgamo lokacijos: aistringumą, intuiciją, valdžios troškimą ar lengvabūdiškumą bei daug kitų. Šias spėliones palikime pranašams ir būrėjoms, toli gražu ne visi žmonės gali džiaugtis mažyčiu žavingu holivudiniu apgamu virš lūpos. Kai kuriems tai gali būti gėdos ženklas ar nuolat akis badantis trūkumas, kurio norėtųsi atsikratyti. Taip būti neprivalo – Vivus Sanus klinikoje Panevėžyje yra atliekamos įvairios dermatologinės procedūros, tarp kurių ir apgamų šalinimas.

Ar apgamus galima šalinti?

apgamų šalinimas Apgamai – tai pigmento kupinų ląstelių sankaupos, mums geriau atpažįstami kaip tamsiai rudos smulkios dėmelės įvairiose kūno vietose. Tiesa, šie gerybiniai odos dariniai gali kisti ir blukti bėgant laikui. Taip pat, su jais galima gimti, tačiau jie gali ir atsirasti. Apgamai linkę paryškėti ilgiau pabuvus saulėje ar esant hormoniniams pakitimams (pvz.: laukiantis, įžengiant į paauglystę). Įvairūs odos dariniai gali kelti ne tik estetinių išvaizdos nemalonumų, bet ir kelti pavojų sveikatai, todėl labai svarbu periodiškai juos išsitirti, o esant reikalui – pašalinti. Apgamai, kurie yra piktybiški ar turi tikimybę supiktybėti, nėra šalinami lazeriu ar kitais būdais, juos pašalinti galima tik chirurginiu būdu. Jei apgamas yra tokioje kūno vietoje, kur daug trinties (delnai, padai), kur dažnai įsipjaunama skutantis ar braižosi į liemenėlės petnešėles, kimba rengiantis drabužius – tuomet geriau apgamą pašalinti, nes nuolatinis odos darinio dirginimas ir po jo sekantis odos uždegimas gali sukelti daugiau bėdų.

Kada būtina atlikti apgamų šalinimo procedūrą?

Dauguma apgamų yra nežalingi, tačiau kartais jie suvėžėja, tuomet vadinami melanomomis. Priežastys, kodėl taip nutinka, yra apipintos nežinomybės skraiste, tai vargiai nuspėtų net geriausias specialistas. Periodiškai pasitikrinti odos darinius – vienas svarbiausių žingsnių norint aptikti piktybiškas odos problemas ankstyvoje stadijoje. Kompetentingas dermatologas, prižiūrintis Jūsų odos būklę, stebės ar apgamo forma, dydis bei spalva nesikeičia, ar jis atrodo tolygus, nėra eritemos (odos paraudimo). Gerybinio apgamo požymiai – tolygus kraštas, vientisa spalva, o dydis neviršija 6 mm diametro. Dideli ir keistų formų apgamai vadinami atipiškais ir gali būti paveldėti. Jei apgamas neatitinka apibūdintų požymių ar pradeda šlapiuoti, kraujuoti, intensyviai niežėti, tuomet vertėtų kuo skubiau pasirodyti specialistui ir aptarti jo pašalinimą.

Apgamų šalinimo būdai

Rinkoje vyrauja nemažai apgamų šalinimo būdų. Mūsų klinikoje apgamus galite šalinti chirurginiu ar lazeriniu būdu. Jei apgamas esti piktybinis, tuomet neabejotinai jį bus galima šalinti tik chirurginiu būdu. Labiau matomose vietose ir siekiant estetiškesnio, tikslesnio efekto, rekomenduojama rinktis lazerinį apgamų šalinimą.

Yra nemažai kitų apgamų šalinimo būdų, tačiau svarbiausia – nesiimti savivalės! Negalima nudraskyti, spaudyti ar nupjauti apgamą. Neturint atitinkamų žinių ir priemonių galima lengvai pasigauti infekciją, gali likti žymūs randai. Bandant apgamą šalinti pačiam ir neturint medicininio išsilavinimo, beveik neįmanoma atpažinti ar apgamas yra gerybinis, ar piktybinis – tokiu atveju žala dar didesnė.

Taip pat sklando mitai, kad apgamus blukinti gali padėti naminės priemonės, kaip antai obuolių actas, arbatmedis, soda, tačiau tai – abejotino veiksmingumo medikų nepatvirtinti metodai.

Kaip atliekamas apgamų šalinimas?

Norint atlikti bet kokio darinio šalinimo procedūrą, prieš ją yra būtina gydytojo specialisto konsultacija, išsamus ištyrimas dermatoskopu ar siaskopu. Abejais apgamų šalinimo būdais (tiek chirurginiu, tiek lazeriniu) pirmiausia aptariama apgamo šalinimo eiga, tuomet atliekamas nuskausminimas vietine nejautra, pašalinamas apgamas. Po operacijos seka specialisto nurodymai, kokia poprocedūrinė žaizdos priežiūra reikalinga.

Ar apgamų šalinimo procedūra saugi?

Apgamų šalinimo procedūra visuomet yra saugi, kai ją atlieka patyrę ir profesionalūs specialistai. Jei baiminatės, jog po šalinimo procedūrų apgamas gali supiktybėti, tuomet atsakymas yra ne – joks medicininis šalinimo būdas nepaverčia apgamo piktybišku. Šalinant apgamą lazeriniu būdu, mažesnė tikimybė gauti infekciją nei atliekant chirurginiu, tačiau kartais chirurginis gydymas yra vienintelis galimas būdas, kadangi tik taip pašalinamos visos giliausios mutavusios ląstelės. Kaip ir visos kitos procedūros – ši taip pat turi būti individualiai aptarta su prižiūrinčiu specialistu, aptariamos visos rizikos, galima organizmo reakcija. Nepaisant Jums parinkto apgamo šalinimo būdo, visuomet išlieka maža randelio likimo tikimybė, nes yra žmonių, kurių organizmas turi didelį polinkį formuoti randus. Rando atsiradimo tikimybę gali padidinti darinio lokacija, jo dydis bei kaip kruopščiai bus laikomasi specialisto nurodytos priežiūros po procedūros. Be abejonės – labai svarbu pasirinkti patikimą kliniką bei gydymą atliekantį specialistą.

apgamų naikinimas

Ar procedūra skausminga?

Kadangi yra naudojamas nuskausminimas anestetiku, ši procedūra yra visai neskausminga. 

Kokiose kūno vietose galima šalinti apgamus?

Apgamus galima šalinti visose kūno vietose – tiek lazeriniu, tiek chirurginiu būdu. Jei norite šalinti apgamą nuo veido, nes erzina nuolat iš jo dygstantys plaukeliai – lazerinė apgamų šalinimo procedūra panaikins apgamą, bet ne plaukelį.

Ką vertėtų žinoti po apgamo pašalinimo?

Mėnesį laiko po apgamo pašalinimo būtina vengti saulės, nesilankyti soliariume, privalu naudoti stiprų SPF turinčias priemones. Siekiant išvengti galimų šalutinių poveikių (pigmentinių dėmių), geriausia būtų šią procedūrą atidėti šaltajam metų sezonui. Gydytojui dermatovenerologui atlikus odos darinio šalinimą jis paskirs atitinkamus antibiotikus ir antiseptines priemones, kurias kurį laiką reikės naudoti savarankiškai.

Ar apgamo pašalinimui užtenka vienos procedūros?

apgamų šalinimas PanevėžyjeŠalinant apgamą chirurgiškai užtenka vienos procedūros. Renkantis lazerį dažniausiai panaikinus apgamą jis nebeatauga, tačiau jei taip vistik nutiktų (tikimybė 19 – 29 %) – vertėtų nedelsiant kreiptis į savo gydytoją dermatologą.

Kiek laiko užtrunka apgamo pašalinimas?

Apgamo šalinimas – daug laiko neužimanti procedūra. Dažniausiai trunka 10-30 minučių.

Užsukite pas mus į kliniką – suteiksime išsamią konsultaciją apie paslaugas ir ko galima tikėtis po jų. Mus rasite Panevėžyje, Paliūniškio g. 2C. Taip pat, jeigu turite klausimų, kviečiame užpildyti formą mūsų svetainėje, kontaktų puslapyje.