Grožio sektorius tiek moterims, tiek vyrams šiais laikais labai dosnus – turime itin platų pasirinkimą įvairių priemonių bei procedūrų, todėl puoselėti savo odą, kuo ilgiau išlaikyti ją jauną ir švytinčią, rūpintis savo išvaizda yra nesudėtinga. Svarbu tik pasirinkti procedūras, kurios padėtų kovoti konkrečiai su Jūsų odos problemomis bei siekti būtent Jūsų tikslų.
Tikriausiai teko girdėti apie botulino injekcijas, neretai vadinamas tiesiog botoksu. Jos grožio sektoriuje puikuojasi jau seniai, pelnė daug simpatijų, užsitikrino tvirtas pozicijas ir yra labai mėgiamos ne tik moterų, tačiau ir dailia savo išvaizda bei lygia oda besirūpinančių vyrų.
Ar Jus irgi domina profesionalų atliekamos kokybiškos botulino injekcijos Panevėžyje? Jei taip, tuomet laukiame Jūsų klinikoje „Vivus Sanus“. Mūsų kvalifikuoti grožio specialistai patars, suteiks reikiamos informacijos, garantuos profesionalumą atliekant procedūras.
Botulino toksino injekcijų veikimo principas
Dažnam kyla klausimas, kaip veikia botulino toksinas, kad gauname tokį puikų rezultatą. Paaiškindami jo veikimo principą galime pasitelkti labai sudėtingus terminus, tačiau kalbant paprastai – botulino toksinas pasirūpina, kad raumenų neveiktų nervinis impulsas ir dėl to jie nesusitraukinėtų. Botulinas veido raumenis kuriam laikui atpalaiduoja, o visos raukšlelės panaikinamos visai arba maksimaliai, kiek įmanoma.
Kodėl verta rinktis botulino injekcijas?
Botulino toksinas – puikus pasirinkimas kovai su mimikos raukšlėmis. Pastarųjų praktiškai nepavyksta išvengti nė vienam, o formuotis jos pradeda dar jaunystėje, kadangi mūsų veiduose dažnai atsispindi tam tikros emocijos, pavyzdžiui, džiaugsmas, susirūpinimas, pyktis ir pan. Dar jauname amžiuje šios raukšlės pradėjusios formuotis aplink akis, lūpas, kaktos srityje su amžiumi labiau užsifiksuoja bei tampa įprasta veido odos dalimi.
Nors dažniau akcentuojamas botulino poveikis nuo raukšlių, tačiau injekcijos gelbsti ir nuo bruksizmo, neretai vadinamo tiesiog griežimu dantimis. Jį lemia kramtomųjų raumenų susitraukimai, žandikaulio spaudimas. Ne paslaptis, jog griežimas dantimis yra tikrai nepageidaujamas, nes sąlygoja daugybę kitų nesklandumų, kaip pavyzdžiui, dantų deformacijos ar kt. Botulino injekcijos suleidimas į kramtomuosius raumenis bus efektyvi pagalba kovojant su bruksizmu.
Dar botulinas gali būti puiki pagalba ir nuo prakaitavimo. Medžiaga leidžiama į tas vietas, kuriose pasireiškia perteklinis prakaitavimas: į pažastis, į delnus, pėdas ar kitą sritį. Jau po kelių dienų pastebimi pirmieji teigiami pokyčiai, o visam efektui pajusti prireiks iki dviejų savaičių.
Ar esate girdėję, jog botulino toksinas – labai geras pasirinkimas ir gydant tokius varginančius negalavimus kaip lėtinė migrena? Yra įrodyta, jog botulinas reikšmingai sumažina migrenos priepuolių skaičių, jų trukmę, mažina poreikį vartoti skausmą malšinančius vaistus. Nuo migrenos botulino toksinas leidžiamas į kaktą, smilkinius ir kitas zonas.
Kur gali būti leidžiamos botulino injekcijos?
Priklausomai nuo problemos, kuri sprendžiama, botulinas gali būti leidžiamas:
- į kaktą;
- į smilkinius;
- į pažastis;
- į delnus;
- į pėdas;
- į lūpas;
- paakiams;
- į kramtomuosius raumenis;
- į kandamuosius raumenis;
- kita.
Kaip pasiruošti botulino injekcijai?
Nereikalingas joks specialus pasiruošimas procedūrai. Tačiau vieną „namų darbą“ atlikti galite – savaitę prieš procedūrą nevartokite nesteroidinių priešuždegiminių vaistų. Tai leis išvengti padidėjusios kraujavimo galimybės.
Ko po botulino injekcijos negalima (nerekomenduojama)?
Po procedūros Jūs iškart galėsite grįžti į įprastą savo gyvenimo ritmą, tačiau tam tikrų aspektų reikėtų vengti, nedaryti. Pavyzdžiui, maždaug 12 valandų po procedūros odos injekcijos vietose nemasažuokite, nedirginkite. Apie 4–6 valandas po procedūros negulėkite – tai svarbu tam, kad būtumėte vertikalioje pozicijoje. Kelias paras po procedūros venkite aktyvių fizinių veiklų, sporto, alkoholio, taip pat nesilepinkite saulės spinduliais. Savaitę ar net 10 dienų po botulino injekcijos procedūros neikite į pirtį, sauną, karštas vonias. Taip pat maždaug porą savaičių po intervencijos nevartokite preparatų, galinčių sumažinti botulino toksino veikimą. Prie tokių preparatų priskiriami, pavyzdžiui, aminoglikozidai.
Kaip atliekama raukšles lyginanti procedūra?
Jei botulino toksino injekciją išbandyti ruošiatės pirmą kartą, natūralu, jog klausimų kyla. Vienas iš jų – kaip procedūra atliekama. O ji labai paprasta, gana greita ir neskausminga.
Procedūros metu naudojant ploną adatėlę suleidžiamos mažytės botulino dozės. Kur preparatą suleisti? Šiame kontekste atsižvelgiama į paciento lytį, amžių, į tai, koks raukšlių gylis ir kur jos yra, bei vertinant kitus įtakos turinčius aspektus. Šios mažytės injekcijos užblokuoja raumenis, kurie dėl savo hiperaktyvumo sąlygoja mimikos raukšlelių atsiradimą. Kai raumenys užblokuojami, jie nesusitraukia, todėl raukšlės išsilygina.
Botulino injekcijos procedūra truks vos kelias minutes.
Nuo kurio amžiaus galima pradėti naudoti botulino injekcijas?
Jaunos pacientės dažnai kreipiasi į kliniką klausdamos, ar jų amžiuje jau galima atlikti botulino toksino injekcijas, nuo kokio amžiaus jos labiau rekomenduojamos. Pirmiausia norime paminėti, jog estetinėms procedūroms šios injekcijos gali būti naudojamos jau nuo 18 metų. Tačiau konkretus amžius, kada pasiryžti pirmajai injekcijai, kiekvieno pasirenkamas individualiai. Vieni nekreipia dėmesio į smulkias mimikos raukšleles ir susirūpina tik joms ėmus gilėti ir ryškiai matytis, o štai kiti labiau jautrūs ir pagalbos ieško vos tik atsiranda pirmosios raukšlelės. Svarbiausia, kada patys jaučiate, jog tokia procedūra Jums suteiks daugiau pasitikėjimo savimi, meilės sau. Todėl vieni pacientai pirmą kartą mūsų klinikos duris šiai procedūrai praveria, pavyzdžiui, 25 metų, o kiti – net sulaukę 50-ties ar dar daugiau.
Galime paminėti ir tai, jog botulino toksinas naudojamas ne tik tada, kai raukšlelės jau atsiradusios ir matomos, tačiau ir profilaktiškai – siekiant užkirsti kelią jų išryškėjimui. Norint neleisti pirmosioms raukšlelėms atsirasti, injekcijos pradedamos sulaukus maždaug 30 metų, kai lėtėjant hialurono rūgšties gamybai ima ryškėti prarandamas odos stangrumas, elastingumas, drėgmė ir raukšlelės netrunka atsirasti. Didelė dalis pacienčių šia procedūra susidomi užklupus menopauzei, mat šiuo laikotarpiu organizme gerokai sumažėja elastino bei kolageno sintezė, oda glemba, plonėja, tad tik dar sparčiau ryškėja įvairios raukšlės.
Kada pradeda veikti ir kiek laiko trunka injekcijos poveikis?
Tai irgi labai dažnas klausimas. Natūralu, investavę į tokią procedūrą ir pamatę, koks puikus rezultatas pasiekiamas, juo mėgautis pacientai nori kuo ilgiau. Taigi, galime pasidžiaugti, jog injekcijos poveikis apie save praneša gana operatyviai – jį matysite jau po 2–7 dienų, bet visiškam procedūros efektui atsiskleisti prireiks iki dviejų savaičių.
Kiek konkrečiai efektas tęsis, yra gana individualu. Vieni lygia oda džiaugiasi 4 mėnesius, kiti – 6, o dar kiti – 8. Yra ir tokių, kuriems procedūros poveikis išsilaiko net iki metų.
Kas kiek laiko galima kartoti botulino injekcijos procedūrą?
Jau minėjome, jog botulino toksino injekcijos poveikis yra laikinas, tad po kurio laiko raumenų funkcijos visiškai atsistato. Tuomet procedūrą galima kartoti. Tikriausiai smalsu, ar nebus procedūrų per daug? Patikiname, kad injekcijos saugios, preparato suleidžiama labai mažai, tad neigiamas poveikis nedaromas. Norint išlaikyti gautą efektą, injekcijų kursą reikia periodiškai kartoti – kas 4, 6 ar 8 mėnesius.
Svarbu: visada labai reikšmingas saikas, todėl rekomenduojama botulino toksino injekcijų nekartoti dažniau kaip 3–4 mėnesius.
Kada nerekomenduojama atlikti šia procedūras?
Esti tam tikros kontraindikacijos botulino toksino injekcijoms atlikti. Vienos iš šių kontraindikacijų yra absoliučios ir neginčytinos, o kitos sąlyginės.
Procedūros negalima atlikti nėštumo metu, žindymo metu, jei yra padidėjęs jautrumas tam tikroms preparato sudedamosioms dalims, taip pat jei yra hemofilija ar lokalūs uždegiminiai procesai. Injekcijų negalima atlikti sergant ligomis, kurių metu sutrinka nervinio impulso perdavimas.
Botulino injekcijos procedūra nerekomenduojama, jei vartojate kraujo krešėjimui įtakos turinčius vaistus, turite inkstų ligų, šiuo metu yra paūmėjusios somatinės ligos arba vartojate medikamentus, turinčius įtakos botulino toksino poveikiui. Prie tokių medikamentų priskiriami, pavyzdžiui, antibiotikai, miorelaksantai ir pan.
Koks šalutinis poveikis gali pasireikšti po procedūros?
Kone kiekviename vaistų informaciniame lapelyje mes randame skiltį apie šalutinį poveikį. Todėl nenuostabu, kad net ir saugios grožio procedūros kai kuriais atvejais irgi gali tokį poveikį sukelti. Kalbant apie botulino toksino injekciją, tai komplikacijos pasitaiko tikrai retai ir yra laikinas. Paprastai prie šios procedūros šalutinių poveikių priskiriamas patinimas injekcijos vietose, skausmas, nedidelis kraujavimas, kai kurie pacientai skundžiasi nestipriu pykinimu, gali šiek tiek sutrikti kalba, retais atvejais kyla infekcijos rizika.
Su visais šalutiniais procedūros poveikiais pacientus gydytojai supažindina prieš atlikdami procedūrą.
Ar botulino toksino injekcijos skausmingos?
Ši procedūra tikrai neskausminga, tą patvirtinti gali dauguma pacientų. Tačiau – sutikime – visi esame skirtingi, todėl jautresniems asmenims ji gali būti kiek nemaloni, kelti šiokį tokį diskomfortą.
Ar botulino injekcijos saugios?
Apie botulino injekcijas galite rasti labai daug pagrįstos ir nepagrįstos informacijos, ši estetinė procedūra apipinta daugybe mitų. Tad natūralu, jog susidomėjusiems vienas iš pirmųjų kylančių klausimų yra tai, ar šios injekcijos yra saugios. Norime patikinti, jog nuo botulino toksino išradimo prabėgo nemažai laiko ir šiandien mes galime džiaugtis ištobulinta bei visiškai saugia priemone, padedančia ilgiau išlaikyti odos grožį, jaunystę ir stabdyti senėjimo procesus.
Kiek kainuoja botulino toksino injekcijos?
Paprastai geros, efektyvios grožio procedūros nėra labai pigus malonumas. Tačiau kainą sudaro aukštos kokybės preparatai, gydytojų profesionalų darbas. Jei Jums aktualu, kiek botulino toksino injekcijos procedūra kainuoja mūsų klinikoje, susisiekite. Tiksli kaina priklauso nuo to, kur injekcijos bus leidžiamos, kiek jų reikės, kaip pažengusi problema ir nuo kitų reikšmingų aspektų.
Mitai apie botulino injekcijas
Botulino toksino injekcijos tikrai susilaukia daug dėmesio, jos plačiai aptarinėjamos, vieni jomis džiaugiasi, o neišbandę baiminasi, abejoja ir tiki sklandančiais mitais. O pastarųjų yra nemažai. Paminėsime kelis, kuriuos didžiuliame informacijos sraute galite išgirsti ar perskaityti dažniausiai.
- Botulino toksinu galima apsinuodyti. Mitas. Šia medžiaga apsinuodyti neįmanoma todėl, kad grožio procedūrų metu naudojamos botulino toksino dozės yra itin mažos. Preparatas suleidžiamas į konkrečias vietas – raumenis, kurių darbas tiesiogiai susijęs su mimikos raukšlelių atsiradimu.
- Veidas bus be jokių emocijų. Mitas. Emocijas galėsite reikšti kaip ir iki šiol, skirtumas tas, jog drauge su jomis neišryškės ir veido odos raukšlės.
- Gresia raumenų atrofija. Mitas. Raumenų atrofijos negali būti, kadangi botoksas raumenims poveikį turi tik kurį laiką, o vėliau raumenų funkcija visiškai atsistato. Injekcijos poveikio metu raumenyse vyksta įprasti medžiagų apykaitos procesai, todėl atrofuotis jie tikrai negali.
Rinkdamiesi, kur atlikti botox procedūrą nesivadovaukite įtartinai žema kaina, o vertinkite tokius aspektus kaip klinika ir atsiliepimai apie ją, dirbanti komanda, rekomendacijos, darbuotojų profesionalumas, naudojamos medžiagos procedūroms ir jų veikimas.