Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646, +37063600607

Apgamų šalinimas chirurginiu būdu

Nūdienos žmogus siekia geros gyvenimo kokybės. Neatsiejama to dalis – gera savijauta ir psichologinė sveikata, o vienas iš bendros savijautos indikatorių yra oda. Žvelgdami į šį didžiausią žmogaus organą, galime įspėti apie įsisenėjusias endokrinines problemas, dehidrataciją, širdies ligas, mikroelementų trūkumą, silpną imuninę sistemą bei daug kitų negalavimų. Pamatę nelygią odą ar neįprastus darinius ant jos, pasąmoningai susimąstome, kad negražu. Taip veikia išlikęs natūralus gamtinės atrankos instinktas ir mus traukia žmonės, kurie vis tik gali pasigirti glotnia oda. Šiais laikais lengva diagnozuoti ir gydyti tiek gilumines – pagrindines problemas, tiek išorines – odos būklę. Tad dauguma renkasi šalinti apgamus, nes taip nesąmoningai siekia to lygaus, spindinčio, gražaus paviršiaus, kuris patraukliai atrodytų ir aplinkiniams. Džiaugiamės, galėdami odos problemų gydymą, įvairių darinių šalinimo procedūras pasiūlyti ir savo klinikoje Panevėžyje, taip suteikdami Vivus Sanus pacientams psichologinį komfortą.

Kada rekomenduojamas chirurginis apgamų šalinimas?

apgamų naikinimas chirurginiu būdu PanevėžyjeApgamui turint akivaizdžių pakitimų – asimetriška forma, jo kraštas nėra lygus, spalva netolygi (tarytum marga), apgamo skersmuo didesnis nei 6 mm, ar visuomet buvęs įprastos išvaizdos staiga pradeda keistis – tai yra svarbūs signalai, jog reikia kreiptis pas dermatologą. Taip pat svarbu nedelsti, jei iš apgamo atsiranda kraujingos ar pūlingos išskyros, jis nuolat traumuojamas drabužių ar skustuvo ašmenų – toks dirginimas gali sukelti uždegimą. Norint išvengti didelio ir netikėto jaudulio, geriausia išsamias diagnostikas atlikti kartą metuose, o jei yra indikacijų – ir dažniau. Apsilankymo pas dermatologą metu, specialistas odos darinius tiria dermatoskopu ir siaskopu. Pastarasis laikomas vienu moderniausių skaitmeninių tyrimų įrankiu – gydytojas dermatologas mato trimatį odos darinio vaizdą, jo išorinių ir vidinių struktūrų išsidėstymą, tad joks ląstelių pakitimas neprasmunka pro akis. Siekiant visiško aiškumo, gali būti reikalinga odos biopsija. Piktybinius apgamus (arba tokius, kurie gali supiktybėti) ne tik rekomenduojama, bet ir privalu išsioperuoti. Taip pat, chirurginiu būdu patariama šalinti apgamus, kurie yra įgimti (matomi iš karto jau gimimo metu ar atsiradę per pirmuosius metus), kadangi jų gylis dažniausiai būna didesnis, lazeriu sunku pasiekti ir išgarinti visą šaknį.

Privalumai šalinant apgamus chirurginiu būdu

apgamų naikinimas chirurginiu būduPagrindinis privalumas būtų tas, jog chirurginiu būdu (priešingai nei lazeriniu) galima šalinti visokio tipo apgamus: tiek gerybinius, tiek piktybinius. Taip pat, šalinant apgamą skalpeliu, jis išpjaunamas per visą savo gylį, tad nėra nė menkiausios galimybės dariniui atsikartoti ar mutavusioms ląstelėms plisti toliau. Taigi, nors šalinant apgamą lazeriniu būdu tikimybė, jog apgamas ataugs (nes galimai ne iki galo bus pašalinta apgamo šaknis) lieka 19-29%, naikinant jį chirurgiškai – apgamo recidyvas neįmanomas.

Ar reikalingas specialus pasiruošimas prieš chirurginį apgamų šalinimą?

Kaip ir atliekant kitas chirurgines intervencijas, svarbu atlikti įprastus kraujo tyrimus, širdies elektrokardiogramą. Priklausomai nuo Jūsų individualios situacijos gali būti pasiūlyti ir kiti tyrimai, tai išsamiai aptariama vizito pas gydytoją metu. Numatomos operacijos metu negali būti aktyvus odos uždegimas.

Apgamų šalinimo chirurginiu būdu eiga

apgamų šalinimas chirurginiu būduZona, kurioje bus atliekama apgamo šalinimo procedūra yra nuskausminama vietiniais anestetikais. Jiems pradėjus veikti sveikame odos plote atliekamas pjūvis skalpeliu, odos darinys pašalinamas iki poodžio – per visą savo gylį. Operaciją stengiamasi atlikti preciziškai, užsiuvama atsižvelgiant į kūno linkius ir raukšleles, kad matomo rando likimo tikimybė būtų minimali. Baigus procedūrą žaizda yra sutvarstoma. Jei šalintas darinys, manoma, buvo piktybinis, ar norima patikslinti darinio kilmę ir rūšį, tuomet jo mėginys bus siunčiamas histologiniams tyrimams atlikti.

Kiek laiko užtrunka gijimo procesas?

 apgamų šalinimas chirurginiu būdu PanevėžyjePo operacijos gydytojas apibūdina reikalingą pooperacinę priežiūrą, skiria antibakterinį tepalą, pataria vengti vandens procedūrų ir sunkaus fizinio krūvio. Priklausomai nuo paciento asmeninio skausmo toleravimo slenksčio, gali būti juntamas operuotos vietos maudimas. Po 1-2 savaičių suplanuojamas pakartotinis apsilankymas pas procedūrą atlikusį chirurgą. Specialistas apžiūri žaizdą, išima siūles, jei buvo atlikti histologiniai tyrimai – aptaria juos. Viso gijimo proceso trukmė yra apie dvi savaitės, tačiau gali šiek tiek kisti priklausomai nuo to, kurioje zonoje operacija buvo atlikta. Operacija – komandinis darbas. Net pasirinkus kompetentingą, itin kruopštų ir subtilų chirurgą ir darinio operacijai pavykus sėkmingai, svarbu nepamiršti gydytojo specialisto nurodymų namuose, nes tai eliminuos infekcijos riziką, garantuos gražų rando gijimą.

Apgamų šalinimo chirurginiu būdu kainos

Procedūra Kaina (eurais)
Apgamo šalinimas chirurgine intervencija 125.00 – 155.00

 

Užsukite pas mus į kliniką – suteiksime išsamią konsultaciją apie paslaugas ir ko galima tikėtis po jų. Mus rasite Panevėžyje, Paliūniškio g. 2C. Taip pat, jeigu turite klausimų, kviečiame užpildyti formą mūsų svetainėje, kontaktų puslapyje.