Atnaujinta: 2024 27 rugsėjo, 12:16
Ultragarsinis tyrimas – tai neinvazinė procedūra, kurios metu galima gauti vertingos informacijos apie vidaus organus, jų struktūrinius pakitimus, įvertinti kraujotakos sistemos būklę. Pilvo organų echoskopijos metu gali būti tiriami tokie vidaus organai kaip kepenys, kasa, inkstai, blužnis, tulžies pūslė, taip pat ir skydliaukė.
Kada skiriamas pilvo organų echoskopinis tyrimas?
Dažniausiai pilvo organų echoskopija yra skiriama, kai reikia patikslinti diagnozę arba pacientas skundžiasi pilvo skausmais, virškinimo ar šlapinimosi sutrikimais. Taip pat šį tyrimą kartą per metus atlikti profilaktiškai rekomenduojama 40 metų ir vyresniems pacientams – tai suteikia galimybę anksti pastebėti organų pakitimus ir pradėti gydymą.
Kokio organo ultragarsinį tyrimą skirs gydytojas, priklauso nuo individualaus atvejo, paciento juntamų simptomų, ligos istorijos. Pilvo organų echoskopija yra informatyvus tyrimas, kuris leidžia pastebėti struktūrinius pakitimus, cistas, auglius, venų pakitimus, įvertinti kraujotaką ir kt. Nebūtina tyrimo metu tikrinti visų organų – dažniausiai skiriamas tikslinis vieno ar kelių pilvo organų tyrimas.
Koks tyrimas yra reikalingas, konsultacijos metu nustato gydytojas. Jei susiduriate su nemaloniais pojūčiais pilvos srityje, jokiu būdų jų neignoruokite ir nedelskite – būtina išsiaiškinti jų priežastį ir skirti gydymą. Pilvo organų ultragarsiniam tyrimui galite registruotis mūsų klinikoje, Panevėžyje.
Kaip pasiruošti vidaus organų echoskopijai?
Pasiruošimas tyrimui priklauso nuo to, koks organas bus tiriamas. Bendru atveju rekomenduojama prieš pilvo organų ultragarsinį tyrimą iš vakaro vengti produktų, kurie skatina pilvo pūtimą, o 5 val. prieš tyrimą nevalgyti ir negerti. Išsamesnę informaciją, koks pasiruošimas reikalingas, suteiks gydytojas, tačiau verta žinoti, kai kurių organų echoskopija reikalauja kiek daugiau pasiruošimo.
Jei bus tiriama pilvo aorta, likus 8 val. iki tyrimo reikės išgerti vaistų, kurie mažina pilvo pūtimą, rekomenduojama iš vakaro prieš tyrimą nevalgyti.
Inkstų ar šlapimo sistemos ultragarsinio tyrimo metu šlapimo pūslė turėtų būti pilna, todėl gydytojas nurodys, kiek skysčių ir kada išgerti, prieš tyrimą reikėtų susilaikyti nesišlapinus. Ši rekomendacija taikoma ir ginekologiniams bei prostatos ultragarso tyrimams.
Kiek kainuoja pilvo organų ultagarsinis tyrimas?
Pilvo organų echoskopija nėra brangus tyrimas, tačiau suteikia gydytojui daug vertingos informacijos. Kiek tiksliai kainuos tyrimas, priklauso nuo to, koks organas bus tiriamas. Bendros profilaktinės visų organų patikros echoskopu kaina siekia keliasdešimt eurų.
Kiek laiko trunka pilvo organų echoskopija?
Pilvo organų echoskopijos tyrimas, nepriklausomai nuo to, koks organas yra tiriamas, trunka iki pusės valandos. Tyrimas yra neinvazinis ir neskausmingas, tad iš karto po jo pacientas gali grįžti į darbą arba prie įprastos kasdienės veiklos.
Kada galiu tikėtis pilvo organų echoskopijos atsakymo?
Ultragarsinio tyrimo metu tiriantis gydytojas atlieka vidaus organų apžiūrą ir fiksuoja pakitimus. Tyrimo rezultatų nereikia laukti – jie pateikiami iš karto po tyrimo.