Darbo laikas: I–V 8–20 h; VI-VII 9–20 h
  Kontaktai: +37065064996, +37045503646

Protinio danties rovimas

Atnaujinta: 2020 gegužės 30, 11:50

 

Konsultacija dėl protinio danties rovimo, šalinimo

Pastebėję ar pajautę dygstančius protinius dantis, kreipkitės pas gydytoją odontologą ir nepamirškite palaikyti geros burnos higienos – kruopščiai valykite visus dantis (pasiekite ir protinius!) bent du kartus per dieną. Taip užtikrinsite, kad ant protinių dantų nesikaups apnašos, galinčios sukelti uždegimą.

Kviečiame rezervuotis laiką mūsų klinikoje!

ProcedūraKaina (eurais)
Protinio danties rovimas, šalinimas45.00 – 120.00

Paslaugų, apmokamų PSDF biudžeto lėšomis sąrašą rasite čia

Protiniai dantys yra treti krūminiai dantys, tačiau jie dygsta ne visiems žmonėms. Kas tai nulemia? Paprastai tariant, protinių dantų (ne)dygimas yra žmogaus evoliucijos pasekmė. Pirmykščiai žmonės valgydavo daug neapdoroto, kieto, sunkiai kramtomo maisto, todėl jų žandikauliai buvo platūs, o šie dantys – būtini išgyvenimui. Remiantis tyrimais, manoma, kad tais laikais visi žmonės be išimties turėdavo protinius dantis.

Bėgant metams ir žmonėms evoliucionuojant, žandikaulis pamažu mažėjo, nes nebebuvo būtinybės valgyti vien sunkiai kramtomą maistą. Šiais laikais protiniai dantys žmogui paprasčiausiai nėra funkciškai reikalingi. Todėl, priklausomai nuo žandikaulio dydžio ir genetikos, šie brandos metu įprastai pasirodantys dantys išdygsta ne visiems jauniems žmonėms. Kartais jie pradeda dygti, tačiau niekada pilnai „neprasikala“, kartais išdygsta pilnai. Netgi galima teigti, kad protinių dantų situacija yra individuali kiekvieno žmogaus žandikauliui.

O kodėl šiuos dantis vadiname protiniais? Pavadinimas atsirado dėl aukščiau minėtos priežasties: šie dantys dažniausiai dygsta brandos, asmenybės formavimosi metu (~18–25 m.). Tai vieninteliai dantys dygstantys taip vėlai žmogaus gyvenime.